Звязкова УПА з Волині зустріла 95-річчя
Волинь

Звязкова УПА з Волині зустріла 95-річчя

12 липня, 10:27
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 12 липня 2021 року, приймає своє 95-річчя мешканка села Рованці Боратинської сільської ради Луцького району, учасниця українського національно-визвольного руху 40-х років ХХ століття Семенюк Марія Миколаївна.

Про це пишуть у групі Боратин24 у Фейсбуку.

"Сьогодні, 12 липня 2021 року, шлемо найщиріші вітання з 95-річчям шановній жительці села Рованці Боратинської сільської ради Луцького району Семенюк Марії Миколаївні, мужній і красивій Людині, учасниці українського національно-визвольного руху 40-х років ХХ століття! Бажаємо славній ювілярці міцного здоров’я, многих щасливих літ у колі дружньої родини, поваги і вдячності від нас, нащадків!" - йдеться в дописі.

Нижче наводиться довідка за матеріалами, зібраними юними краєзнавцями загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня села  Рованці, гуртківцями Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді:

Марія Миколаївна Семенюк (у дівоцтві Шевчук) народилась 12 липня 1926 року у сім’ї заможного селянина у селі Іванчиці Луцького району. Була найстаршою з п’яти дітей у дружній сім’ї. Навчалась у сільській школі, потім – у Луцькій гімназії.

Як зв’язкова повстанців Марія отримувала і передавала грипси. Марії нескладно було виконувати роль підпільниці-листоноші, так як вона на той час була доволі грамотна, працювала фінагентом.

У квітні 1945 року 18- річну Марію заарештували за зв’язки з УПА і засудили за статтею 54-1а Кримінального кодексу УРСР. Потім вивезли у Кустанайський край всю сім’ю Шевчуків: матір з чотирма дітьми і батька-фронтовика. Важко уявити, як ця тендітна жінка могла працювати на лісоповалі у Сибіру.

У 1951 році Марію перевели у Воркуту, на крайню північ, 150 км за полярним колом, де морози доходили до 50 градусів, а зима тривала 8 місяців. У Воркуті познайомилась з вихідцем з Волині Олександром Семенюком, з яким одружились. У Семенюків народилися дві доньки: Ольга і Галина.

У 1993 році Марію Миколаївну реабілітували. Лише у 2000 році з Воркути разом із сім’єю вона повернулася на Волинь, у село Рованці.

"Юним краєзнавцям надовго запам’ятається зустріч із Марією Семенюк, проведена у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів селі Рованці. Мужня гостя поділилась спогадами, відповіла на запитання школярів і з болем у душі шкодувала, що так довго не могла повернутись в Україну, додому, на Волинь. Хоча неодноразово приїжджали на рідну землю, та не могли приписатися і знайти роботу, тому були змушені знову покидати свою малу батьківщину.

Дивлячись на цю тендітну жінку, ми не переставали дивуватись її силі волі і духу після пережитого. Незважаючи на важкі життєві випробування, вона вистояла і зуміла пронести через роки любов до України.

Віра в майбутнє своєї Батьківщини дала їй змогу вистояти. Побажаємо цій мужній жінці предовгих літ у щасливій мирній Україні!" - додають у дописі.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися