Внуки Марійка і Толик допомагали бабусі збирати врожай
Волинь

Чи буде цьогоріч картопля у ціні

18 вересня 2021, 13:10
0
0
Сподобалось?
0

У розпалі картопляний сезон. За прогнозами, цьогоріч вродило краще, ніж минулого. Вистачить картопельки для сім’ї, ще й продати можна. Ось тільки турбує селян, чи буде вона в ціні?

Хто копачкою, а хто коником розорює рядки. Господарі стараються скликати побільше людей, бо поки погожі дні, хочуть якнайшвидше зібрати. До Анатолія та Валентини Шевчуків з Лобачівки Луцького району навіть сваха Марія з Демидівщини Рівненської області з підмогою приїхала. Анатолій Іванович копає тракторцем, жіночки збирають. Навіть внуки Роман і Толик не пішли до школи, а взялися помагати. З маленьким відерцем біля них бігає чотирирічна Марійка. «Хай дві картоплини підніме – то вже скоріше», – жартують дорослі. Повні мішки на підводу вантажать син із зятем.

– Хороший врожай? – запитуємо.

– Дай, Боже, – усміхається Валентина Михайлівна. – Минулого року слабенький був, а цього «Белла роса» файно вродила.

Жінка зазначає, що картоплю переберуть у сітки і частину відкладуть на продаж. Одразу реалізовувати не планують, бо ціни немає.

– Розказували, що у Берестечку міняли бульбу на кавуни один до одного. А потім приїжджі машиною брали по 3,5 гривні за кілограм. То це ж насмішка, а не ціна! – обурюється. – Порахувати, скільки на посадку, кропіння, міндобриво треба витратити, а ще наша праця, то шкірка вичинки не варта! Хоча б по шість гривень купляли, тоді можна говорити про якусь віддачу для людей.

В одному із сіл Володимир-Волинського району заїжджі купці взагалі встановили ціну дві гривні. То селяни ледве їх не налупили за це і вигнали геть!

– Хоч і були певні несприятливі умови, але розраховуємо на хороший врожай, – зазначає начальник відділу рослинництва і технічної політики управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Олександр Книш. – Однак людям не варто поспішати продавати картоплю  одразу з полів. Краще реалізовувати пізніше.

Знаний на Волині аграрій, голова сільськогосподарського кооперативу «Волинська картопля» Анатолій Аршулік переконаний, що у нашому краї ідеальні умови для вирощування бульби. У виграші будуть ті господарі, які постійно оновлюють сорти, дотримуються технологій.

– Щодо ціни, то вона ще поки коливається, але експерти прогнозують подорожчання, – каже Анатолій Аполлонович. – Протягом тижня вже піднялася на 50 копійок. Я думаю, що у жовтні дійде до п’яти гривень за кілограм.

На ринках області вже активно купують картоплю, щоб зробити запас на зиму. У Горохові, якщо брати оптом, продають по сім гривень за кілограм, а у Луцьку – на гривню дешевше.

Руслана ТАТАРИН


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися