
У Луцьку хочуть запустити вантажні перевезення річкою Стир. Для цього головну водну артерію обласного центру активно розчищають від повалених дерев, замулень та сміття. У Луцькраді переконані, що річка зможе значно розвантажити та зберегти дороги, на які з бюджету витрачають найбільше.
Про масштабний бізнес-план і його реалізаторів йдеться у сюжеті 12 каналу.
Ні для кого не секрет, що вантажні автомобілі, які перенавантажені в абсолютній більшості випадків, здійснюють найбільш негативний вплив на дороги. Тому, щоб продовжити строк експлуатації, зняти навантаження, є така думка. Пропрацьовується ця тема, економічна доцільність, можливість і все інше, – пояснює міський голова Луцька Ігор Поліщук.
Луцький мер каже, що перевозити вантаж Стиром будуть на баржах приватних підприємств. Він впевнений: попит на такий вид діяльності буде. Такої ж думки і директор річкового судноплавства у Луцьку Олег Кербалай. Він саме нині активно займається підготовкою річки до судноплавства. Каже: ідея відновити вантажні перевезення Стиром – більш, ніж реальна.
Нині важко підрахувати, скільки саме громада зекономить на ремонтах доріг. Утім Кербалай впевнений: це будуть десятки мільйонів гривень. А головне, що судноплавство збереже екологію.
Олег Кербалай запевняє: баржі для реалізації цього бізнес-плану є. Їх, щоправда, п’ять, але цього, каже, цілком достатньо. От тільки людей, які мають звання капітанів та зможуть кермувати цим транспортом, – лиш двоє. Втім, переконує бізнесмен, в будь-який момент охочих можна відправити на навчання в Одесу. Звідти вони вийдуть капітанами.
Директор департаменту економічної політики Борис Смаль переконаний, такий бізнес точно економитиме гроші громади. Однак, аби точно розуміти, чи такий бізнес наповнюватиме бюджет – треба напевне знати, скільки кілометрів та баржа із вантажем зможе пропливти.
Олег Кербалай запевняє: люди отримають набагато дешевший матеріал, бо ж із можливістю перевозити вантаж по воді – логістика стане дешевшою.
І влада, і експерти запевняють: із відновленням вантажних перевезень Стиром бюджет громади не лише економитиме десятки мільйонів, але й зможе наповнювати його. Реалізувати такий бізнес-план на воді планують вже до кінця наступного року.
Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!
Лучанин
Якщо на великі відстані, то , можливо, і реально, але якщо 10-15 кілометрів, - то це буде не рентабельно... Погрузка, вигрузка вантажу буде дорожча, ніж перевезти вантажними автомобілями.
Коля
Якщо тільки по Луцьку ганяти, то точно не буде рентабельності. Плюс ще логістика має бути відповідна, причали, нормальний доїзд.
Rjvtynfnjh
А обов'язково було фото судна з російськми триколором вставляти в новину?
Вісник+К
Дякуємо за слушне зауваження, виправили помилку випускового