У Луцькій громаді за зрубане дерево доведеться заплатити до 10 тисяч
Волинь

У Луцькій громаді за зрубане дерево доведеться заплатити до 10 тисяч

3 листопада 2021, 14:34
0
0
Сподобалось?
0

У Луцькій громаді затвердили показники для визначення відновної вартості зелених насаджень. Залежно від зони містобудівної цінності Луцької громади, відновна вартість буде відрізнятися.

Рішення про затвердження показників ухвалили члени міськвиконкому під час засідання 3 листопада, передають Волинські новини.

Територію громади поділили на три зони містобудівної цінності.

До І центральної зони відноситься центральна територія Луцька та смт Рокині (орієнтовно 1,5 км від центру населених пунктів).

До ІІ зони належать: території сіл Забороль, Княгининок, Прилуцьке, Жидичин та частина Луцька (з півночі обмежена вулицями Ківерцівська та Гордіюк, зі сходу – проспектом Відродження та вулицею Електроапаратною, з півдня – вулицею Дубнівська від перехрестя з вулицею Карпенка-Карого до залізничного переїзду, на заході – вулицею Карпенка-Карого).

До ІІІ зони відноситься інша територія міста.

Загальна формула розрахунку компенсації буде наступна: вартість посадки дерева плюс вартість утримання. Вартість утримання, своєю чергою, розраховується так: вартість утримання протягом року множиться на вік дерева, множиться на коефіцієнт якісного стану і на коефіцієнт зонального розподілу.

Пропонована вартість посадки одного дерева – 836,38 гривні, одного куща – 321,02 гривні, квадратного метра газону – 213 гривень. Вартість утримання одного дерева 142,67 гривні, одного куща – 71,33 гривні, квадратного метра газону – 150,47 гривні на рік.

Таким чином, якщо у першій зоні відновна вартість 40-річного каштану в хорошому стані сягатиме 10 252,6 грн, то у ІІ зоні його вартість складатиме 8 112,55 грн, а в ІІІ зоні – 5 236,48 грн.

Раніше вартість була нижчою: 4 118,4 грн, 3 556,8 грн та 3 182,4 грн у І (центральній), ІІ (середній) та ІІІ (периферійній) зонах відповідно.

Зауважимо, відновну вартість зелених насаджень (дерев, кущів, газонів, квітників) у Луцькій громаді мають сплачувати юридичні та фізичні особи, які під час користування ділянкою комунальної власності видалили або втратили земельні насадження.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися