Від нової хати залишилося згарище
Волинь

Хата багатодітної сім’ї мало не стала братською могилою

29 листопада 2021, 17:22
0
0
Сподобалось?
0

У підпалі оселі, в якій ледь не загинуло восьмеро людей, односельчани підозрюють сусіда з психічними розладами

В одну мить багатодітна сім’я Ірини та Анатолія Давидовичів із села Велимче Ковельського району втратила усе, що нажила за багато років. Бо на світанку раптово спалахнув їхній дім. Батько ще встиг висадити через вікно шістьох дітей та дружину й вибратися з того пекла сам, як дім завалився! Ще мить – і новенька хата, яку зводив більше десяти літ, перетворилася б на братську могилу.

Лишилися в одних нічних сорочках

Анатолій постійно їздив по заробітках, бо завжди мріяв мати велику сім’ю і просторий дім. Господь щедро обдарував його малечею – з дружиною виховував сімох діточок. Та, на жаль, не так давно одне дитя трагічно загинуло. Не встигли батьки оговтатися від цього лиха, як прийшло нове. У будинку ще закінчувалися дрібні ремонтні роботи, але сім’я давно уже там жила. Придбали нову сучасну техніку, добротні меблі. Словом, родина була забезпечена геть усім. Аж десь близько п’ятої години ранку 14-річна Даринка прокинулася від запаху диму.

– Я подумала, що то тато курить, і знову лягла. Уже й очі закрила, аж тут таке сяйво вдарило, що глянула у вікно. А там, знадвору, уже був вогонь, – згадує дівчинка.

«Горимо!» – Даринка схопилася з постелі і побігла будити батьків, ті – молодших дітей. У кімнаті з татом і мамою спала маленька Маргаритка. Напередодні вона все хотіла кудись з хати бігти, і мама на ніч зачинила зсередини двері та вийняла ключа. Аж тут їдкий дим почав наповнювати хату, тож шукати ключі було ніколи – діти задихались.

«Будемо тут через вікна виходити», – скомандував чоловік і став пересаджувати одну дитину за другою. Пекельна температура зсередини обпікала, дружина мало не зомліла, але чоловік встиг і її піднести до вікна. «Маргаритки нема», – хтось сказав.

І в грудях у батька усе похололо…

Сім’я ДАВИДОВИЧІВ

За добу люди знесли одяг і харчі

– Я гукав: «Доцю, де ти?!» А вона: «Тут так тепленько…» – плаче чоловік.

Але щастя, що дівчинка не знепритомніла і відгукнулася. Вона сиділа у куточку й чекала, коли її знайдуть. Як тільки усі вилізли, цегляний будинок за лічені хвилини згорів ущент.

Надворі стояла така висока температура, що полопали вікна у сусідній хаті і банки в льосі постріляли! Сусіди збіглися гасити пожежу, проте рятувати новий дім Давидовичів було уже марно. Тож стали обливати стареньку хатину, що стоїть на подвір’ї, аби вона теж не згоріла і змогла прихистити після пожежі родину.

– Ми нічого не винесли – усе лишилося там: і гроші, і документи, і наші речі, – згадує господиня.

Сльози не дають спокійно говорити Ірині. Вона голубить своїх донечок та синочка і дякує Богові, що усіх їх врятував. Зараз сім’я ділить батьківську хату разом із сестрою Анатолія та її донькою. Сплять восьмеро на трьох ліжках. А тим часом Велимче дало клич про допомогу Давидовичам – і за добу односельці знесли для родини одяг, білизну, постіль, харчі. Бо сім’я дуже хороша – самі ніколи нікого у біді не лишили. Власники магазинів віддавали зі складів, що мали, підтримала й сільська рада. Не дай, Боже, комусь опинитися у такій скруті. Сім’я низько кланяється кожному за допомогу. Що ж стало причиною пожежі? У тому місці, де почалося загорання, електрика проведена ще не була, тож коротке замикання виключене. Найімовірніше – підпал! Хто ж вирішив живцем поховати цілу родину?

– У нашому селі живе психічно нездоровий чоловік. Він уже підпалював людям господарські споруди. Але щоб взятись за хату! – перешіптуються односельці. Людям страшно. Кажуть, ця людина неосудна, тож управи на неї немає.

– Бачить, що його не карають, й далі буде таке робити, – плаче Ірина Давидович. – Він прекрасно знав, яка у нас велика сім’я, скільки дітей. І підпалив вхід, щоб ми не вийшли…

Хто має можливість підтримати родину фінансово, кошти можна переказувати:

Monobank – 5457 0822 2688 0883 (Наход Олег Васильович – шваґер Анатолія); «ПриватБанк» – 5375 4141 2887 3600 (Наход Наталія Іванівна – сестра Анатолія)

Наталія КРАВЧУК


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися