Зв'язкова УПА з Волині відсвяткувала 95-річчя
Волинь

Зв'язкова УПА з Волині відсвяткувала 95-річчя

3 грудня 2021, 13:32
0
0
Сподобалось?
0

Остання зв'язкова УПА Надія Свирид, яка родом із села Сильне Луцького району, відсвяткувала 95-річчя.

Про це повідомляють на сайті Луцької райради.

Протягом останніх дев'яти років вона проживає у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання Центру надання соціальних послуг Ківерцівської міської ради в с. Тростянець.

Іменинницю привітали також посадовці. Вони побажали Надії Омелянівні міцного здоров’я на довгі роки.

"Я зворушений історією життя Надії Омелянівни. І попри усі випробування долі, довгі роки каторги Надія Свирид носить Україну в серці. Чує гімн і одразу встає, між хустками зберігає жовто-блакитний стяг... Це взірець наслідування для нас всіх", - сказав у вітальному слові голова Луцької районної ради Олександр Омельчук.

Надія Свирид щиро подякувала за вітання та подарунки.

" Більше десяти років я прожила у Росії, Монголії, людей бачила всяких... Вже дев'ятий рік живу тут, бо осталась одна, не було з ким доживати, і тут такі хороші люди є, вони мені стали як рідня. Я щаслива! Хоч оставила дому, все, що мала. Добре мені тут. А добро то головне в житті, як і здоров'я. Я ще трохи ворушусь, правда трохи оглохла... Виписала собі газету, "Кобзаря" купила - читаю... Щиро дякую всім, хто зібрався сьогодні коло мене. Я дуже щаслива. Ще така не була ніколи. А ні ще така була щаслива, як освободилася", - розповіла Надія Омелянівна.

Надія Свирид пережила чимало випробувань: у 19-річному віці її ув’язнили на 10 років за співпрацю із українськими повстанцями за статтями «Измена родины» і «Пособничество бандитам».

Перший каторжний досвід здобула на Донбасі, після чого політичних каторжанок повезли на Сибір. Надія Омелянівна потрапила в місто Тайшет Іркутської області, яке «славилося» на весь Радянський Союз особливо жорстокістю: тендітні дівчата валили вікові сосни.

Згодом була Монголія, де жінки-каторжанки прокладали залізницю, щоб вивозити нею в Союз худобу.

Але незважаючи на важкі випробування долі, Надія Омелянівна не втратила віри в людей та безмежної любові до рідної країни, яку несе протягом усього життя.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися