На Волині священник не хоче передавати храм громаді, яка перейшла у ПЦУ
Волинь

На Волині священник не хоче передавати храм громаді, яка перейшла у ПЦУ

1 травня 2022, 09:17
0
0
Сподобалось?
0

На подвір‘ї Свято-Володимирського храму у селі Дубище Рожищенської громади було гаряче. Тут вирішували долю церковної громади. А вона розділилася: частина людей підтримує вихід з УПЦ Московського патріархату, інша частина воліє залишитися у підпорядкуванні патріарха Онуфрія. Зрештою, прихожани проголосували за перехід у лоно ПЦУ. Однак священник Михаїл Бодак залишився вірним УПЦ МП.

Про це повідомляє ВолиньUA.

«Якби у нас 1991 року була створена одна церква – не було б війни»

«Зараз весь світ бачить зло. Вже нема сірого, ні в кого немає питань. Є світле, на стороні якого наш народ, і темне, на стороні якого загарбник, який вбиває. РПЦ мало того що не засуджує, вона очолює оці вбивства, вона благословляє ці вбивства», – каже місцевий мешканець Олександр Дігалевич.

Тим часом прихильники УПЦ МП кажуть, що не розуміють, який зв’язок мають з російською церквою. Кажуть: «В нас немає Московського патріархату, ми є Українська православна церква, яка підпорядковується Онуфрію».

Хоча про приналежність українського Московського патріархату до РПЦ свідчить як мінімум те, що патріарх Онуфрій є членом синоду Російської православної церкви.

Настоятель Свято-Володимирського храму отець Михаїл Бодак перехід до ПЦУ не ініціював. Каже, в якій конфесії прийшов – у такій і піде. Саме так, він залишиться вірним Богу.

«Зараз не на часі це робити, війна в Україні, і наша позиція – це молитва, і молимося за всіх: за воїнство наше, за війну, щоб і не було чути неї», – розповів священник.

Каже, що має своїх прихожан і буде молитися для них і за них. Решта ж, наголошує, прийшла його сьогодні розпинати. Хоча насправді священник перебільшує. З усіх ми не знайшли жодної людини, яка була би проти отця Михайла. Вони ж вірять, що він підтримає рішення парафії.

«Я не можу заставити його перейти. Якщо він любить Україну і поважає наших військових, то значить, він перейде. Я так вважаю», – зазначає одна із прихожанок.

До збору підписів на церковному подвір‘ї дійшло не одразу. Прихожани раз за разом вступали у конфлікти і намагалися знайти правду. Тільки, як виявилося, в кожного вона своя.

«Це мало відбутися в далекому 1991 році. Якби у нас тоді була створена одна церква, була одна мова, не ділили нас на «рускоязичних» і «українськоязичних», ми б не мали зараз ні Криму, ні Донецька, ні Луганська, ми б мали мир в країні», – вважає місцевий мешканець Олександр.

«УПЦ МП з року в рік навіювала людям нелюбов до своєї держави і готувала підґрунтя для війни»

Прихильники УПЦ МП кажуть, що також постійно моляться за українських воїнів і допомагають чим можуть. А те, що відбувається на подвір’ї, зробить тільки гірше.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися