У Луцьку на Замковій площі розкопали невідому будівлю (фото)
Волинь

У Луцьку на Замковій площі розкопали невідому будівлю (фото)

27 вересня, 17:18
0
1
Сподобалось?
1

На території Замкової площі у Луцьку археологи виявили залишки ще однієї будівлі, яка датується 15–17 століттями. Знахідку розкопали на місці, де просіла бруківка по лінії від Костелу єзуїтів до Луцького замку.

Як розповів Суспільному науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, будинок, який знаходиться під землею, міг належати судді Луцького гродського суду.

«Щільна така забудова, як-от якийсь такий середньовічний мегаполіс. Через те на кожній ділянці ми можемо знайти якісь залишки споруд. Цікаво, що це дім судді Луцького городського суду, дім Тихона Івановича Хом’яка. Частина дві городні окольного замку Смордви», – каже археолог.

Однофамілець ймовірного власника будинку та нинішній настоятель Кафедрального костелу святих апостолів Петра і Павла Павло Хом’як говорить: це ще одна туристична родзинка для гостей міста.

Замкова площа така, якою є зараз, сформувалася у 19 столітті. На час пізнього середньовіччя площа була найбільш привілейованою частиною Луцька для проживання, – розповів Віктор Баюк. Минулого тижня, зі слів археолога, на площі виявили фундамент іншого будинку. Він мурований з цегли-пальчатки, яка скріплена вапняковим розчином.

«Увесь комплекс знань дає нам аргументоване припущення, що ми маємо справу із фундаментом споруди пізнього середньовічного часу Луцького окольного замку», – зазначив археолог.

Знахідку розкопали на глибині орієнтовно 20-30 сантиметрів на ділянці площею півтора на півтора метра.

Розвідкові розкопки виконують за дорученням облдержадміністрації у зв’язку із загрозою провалу, там, де просіла бруківка, – додав науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

Наявність усіх споруд на Замковій площі зафіксують, а знахідки законсервують, щоб детальніше дослідити, коли буде реконструкція цієї площі.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися