З луцького автозаводу стягнули 383 мільйони гривень
Волинь

З луцького автозаводу стягнули 383 мільйони гривень

9 листопада 2022, 09:22
0
0
Сподобалось?
0

Господарський суд Волинської області стягнув з корпорації «Богдан» 383 мільйони гривень на користь акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України». Корпорація позичила кошти ще у 2018 році.

Як пишуть «Волинські новини», судова тяганина розпочалася у жовтні минулого року, коли «Державний експортно-імпортний банк України» надіслав до суду позов до дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №1» (Луцький автозавод) публічного акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» про стягнення 383 мільйонів 384 тисяч 387 гривень боргу та штрафних санкцій, як солідарного з дочірнім підприємством «Автоскладальний завод №2» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» боржника.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на невиконання відповідачем взятих на себе зобов’язань щодо виконання договору від 21 червня 2018 року. Але відповідач просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Також «Автоскладальний завод №1» надіслав до суду зустрічний позов, в якому просив визнати недійсним договір поруки від 21 червня 2018 року, укладений між АТ «Укрексімбанк» та ДП «АЗС №1».
Дослідивши матеріали справи, суд вирішив, що договір поруки та додаткові угоди були укладені відповідно до вимог чинного законодавства, адже нотаріусом було здійснено перевірку цивільної дієздатності сторін, документи, які підтверджували наявність повноважень представників сторін для здійснення відповідного правочину зазначені посиланням у змісті відповідних угод.
Щодо позову банку на понад 383 мільйони, то, перевіривши методику та правильність розрахунків позивача, суд погодився з ними повністю. Контррозрахунку нарахування штрафу відповідачем подано не було.
В підсумку суд задовольнив позов банку і відмовив у зустрічному позові корпорації «Богдан» до «Державного експортно-імпортного банку України» про визнання недійсним договору поруки.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися