Із Луцька до Польщі хотіли переслати цінні старовинні монети
Волинь

Із Луцька до Польщі хотіли переслати цінні старовинні монети

13 січня, 14:33
0
0
Сподобалось?
0

З Луцька до Польщі незаконно пересилали 18 цінних старовинних монет. Чотири з них визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

Дев’ять монет часів Речі Посполитої, сім монет часів Королівства Польського, Великого Князівства Литовського, Королівства Прусія, а також дві монети часів Російської імперії, виготовлених для Польщі, київські митники виявили у міжнародному поштовому відправленні. Про це повідомили у пресслужбі митниці.

Серед виявлених монети «гріш», «півторак», «потрійний крейцер», «солід», «2 гроша», а також «півгроші», «подвійні денарії» та «злоті», які відправив до Польщі адресант з Луцька.

Згідно з висновком фахівців Національного музею історії України, «денарій» Ядвіга Анжуйська 1384-1386 року, «півгріш» Сигізмунд І Старий 1523 року, «потрійний крейцер» Сигізмунд ІІІ Ваза 1616 року та «солід» Ян ІІ Казимір 1652 року - мають культурну та історичну цінність.

Всі інші монети мають історичну цінність, як зразки грошового обігу, що перебували у вжитку і вийшли з обігу.

Без відповідного свідоцтва Міністерства культури України, вивезення історичних та культурних цінностей через митний кордон заборонено.

Оскільки даного документу митникам надано не було, Київська митниця склала протокол про порушення митних правил.Монети вилучили.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися