Зміни у виплаті лікарняних: що варто знати волинянам
Волинь

Зміни у виплаті лікарняних: що варто знати волинянам

17 січня, 19:00
0
0
Сподобалось?
0

З 1 січня 2023 року лікарняні, декретні та страхові виплати, замість Фонду соціального страхування, нараховує та виплачує Пенсійний фонд України. Для лікарів та пацієнтів у цьому випадку нічого не змінюється, – розповіла Суспільному сімейна лікарка Ірина Урин.

Коли людина захворіла – вона йде на прийом до свого сімейного лікаря. Лікар створює медичний висновок. Дані вносяться на сайті Пенсійного фонду та створюється електронний лікарняний листок, – говорить Ірина Урин.

Торік у медичному об’єднанні Луцької громади сформували майже 50 тисяч медичних висновків, з яких 46 тисяч – електронні лікарняні, — каже Романа Орнат, начальниця відділу з експертизи непрацездатності. З її слів, часто відкрити лікарняний медики не можуть через неправильно заповнені дані про пацієнта в реєстрі застрахованих осіб.

"Одна неправильна цифра, кома, неправильно написане прізвище з апострофом, а треба – без, — і відповідно система не може ідентифікувати пацієнта. Не формується медичний висновок – і відповідно не формується електронний лікарняний листочок", – каже спеціалістка.

Лікарі та роботодавці мають сім днів для внесення змін та корегування даних.

З січня виплати за лікарняними здійснюються вчасно, без затримок, навіть у коротші терміни, – розповідає Ігор Загорський, начальник відділу управління Пенсійного фонду.

"Якщо раніше було десять днів після подачі заявки, то тепер в Пенсійному фонді, оплачується протягом трьох днів, і воно оплачується централізовано з управління Пенсійного фонду з Києва напряму", – говорить Ігор Загорський.

Перші п'ять днів лікарняного оплачує роботодавець. Розмір оплати лікарняних з Нового року не змінився, — каже начальниця відділу управління Пенсійного фонду Оксана Сувала. Нарахування залежать, як і раніше, від страхового стажу пацієнта.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися