Чи повернуть Ківерці котельні та майно амбулаторій Підгайцівській громаді?
Волинь

Чи повернуть Ківерці котельні та майно амбулаторій Підгайцівській громаді?

4 квітня 2023, 17:35
0
0
Сподобалось?
0

Рішення Господарського суду щодо скандальних котелень та майна медзакладів Підгайцівської сільської ради, які безпідставно віддали Ківерцям, набуло законної сили.

Наказ про примусове виконання рішення про розгляд Луцькою райрадою пропозиції Підгайцівської сільської ради передати у комунальну власність громади майно Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги, направили до виконавчої служби.

Про це повідомив заступник Підгайцівського сільського голови Валентин Приходько.

Луцька районна рада не оскаржувала рішення від 6 лютого 2023 року, яким Господарський суд Волинської області задовольнив вимоги Підгайцівської сільської ради, визнав незаконним та скасував рішення Луцької районної ради «Про передачу комунального некомерційного підприємства «Луцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Луцької райради зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Луцького району у комунальну власність Ківерцівської міської територіальної громади».

З його слів, Підгайцівська сільська рада передала на виконання відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції рішення суду.

Нагадаємо, суд зобов’язав Луцьку районну раду на черговій сесії розглянути пропозицію Підгайцівської сільської ради щодо передачі у комунальну власність Підгайцівської сільської територіальної громади рухоме і нерухоме майно Луцького районного центру медико-санітарної допомоги, майна та будівлі Піддубцівської та Липинської амбулаторій, Романівського, Гаразджинського, Звірівського, Веснянківського, Борохівського ФАПів, майна та будівлі двох котелень, які обслуговують Луцьку центральну районну лікарню (село Липини) та Піддубцівський ліцей (село Піддубці).

Ці будівлі та майнові права на них, всупереч законодавству, Луцька районна рада передала у власність Ківерцівської міської ради.

Очікується, що депутатський корпус прийме рішення щодо включення Підгайцівської сільської ради до складу засновників Луцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги та передачу у власність громади рухомого і нерухомого майна та об’єктів спільної власності територіальних громад, які знаходяться на території Підгайцівської громади та задовольняють потреби виключно її мешканців.

Мова про котельні у селах Липини та Піддубці, медустанови у Липинах, Піддубцях, Звірові, Романові, Борохові, Пальче, Веснянці, Гаразджі.

Валентин Приходько зауважує, що через неправомірні дії посадовців Луцької райради мешканці вищезгаданих сіл довгий час не отримували належного медичного обслуговування, а Піддубцівська амбулаторія більше пів року була без сімейного лікаря.

Фельдшерські пункти у селах Гаразджа, Пальче, Хорлупи та Веснянка взагалі припинили своє існування, працівників Ківерцівська первинка звільнила ще влітку.

Підгайцівській сільській раді вдалося зберегти працівників та працевлаштувати звільнених ківерцівською владою медиків у Романові, Піддубцях, Звірові та Борохові. Нині вони працюють у Підгайцівському центрі первинної медико-санітарної допомоги.

У Піддубцівську амбулаторію знайшли лікаря-терапевта та сімейного лікаря, які разом із фельдшерами надають медичну допомогу у повному обсязі. Однак правова колізія, яка виникла внаслідок порушення законодавства Луцькою районною радою щодо передачі майна громадам, досі не дозволяє повноцінно налагодити роботу окремих медичних закладів, тож Підгайцівська сільська рада змушена розв’язувати майнові питання через суд та виконавчу службу.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися