У селі Брище Луцької громади - нова система очистки води: де ще планують встановити
Волинь

У селі Брище Луцької громади - нова система очистки води: де ще планують встановити

29 листопада 2023, 13:03
0
1
Сподобалось?
1

Луцький міський голова Ігор Поліщук оглянув нову сучасну систему водопідготовки, що встановлена у селі Брище Луцької міської територіальної громади.

Це інноваційна модульна станція Organik M-200, яка забезпечить чистоту і високу якість питної води, що за показниками буде однією із найкращих в Україні.

“Розмістити цю систему вирішили саме для забезпечення потреб мешканців села Брище, яке, на жаль, відчуває деякий негативний вплив від полігону твердих побутових відходів, що знаходиться поруч, – зазначив Ігор Поліщук. – Але ми допомагаємо людям позбавитися від цього негативного впливу. Один із таких кроків – встановлення модульної системи водоочистки, щоб мешканці села могли отримати максимально якісну і чисту воду”.

Як повідомив директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк, сучасна система водопідготовки Organik M-200 – це повністю готова модульна станція, яка, серед іншого, забезпечить видалення механічних забруднень, сполук заліза і марганцю, працюватиме з мінімально можливими експлуатаційними витратами і в автоматичному режимі.

Подача води в систему передбачена з артезіанської свердловини, вода буде проходити систему аерації, також обладнання знижує вміст сполук амонію та видаляє розчинений у воді сірководень за рахунок наявності фільтрувального шару з каталітичними властивостями. У результаті вода матиме високу якість і буде придатна для пиття.

Реалізація проєкту стала можливою в результаті тривалої і складної роботи КП «Луцькводоканал» над залученням коштів за системою фінансового лізингу. Проєкт реалізується коштом підприємства, але саме через фінансовий лізинг вдалося залучити необхідний ресурс, щоб придбати обладнання, а потім поступово розраховуватися за нього.

Цей лізинг став першим в Україні, який потрапив під державну програму 5-7-9, що суттєво знижує відсотки. Тому підприємство на досить хороших умовах залучило ресурси, завдяки яким буде встановлене сучасне обладнання для очищення води і тисячі мешканців громади отримають якісну питну воду.

Луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив, що наступна така система буде встановлена у селі Рокині, що поруч із Брищем. У планах також є оновлення системи водоочистки на Дубнівському водозаборі, що постачає воду для значної частини помешкань у Луцьку.

“Не зважаючи на складний час, продовжуємо працювати над тим, щоб якомога більше жителів міста і сіл нашої громади мали чисту воду і могли користуватися нею без будь-яких побоювань. Такі потреби як вода, тепло, інші якісні послуги, які ми маємо надавати, – це наші пріоритети”, – підсумував Ігор Поліщук.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися