«Читання корони»: як на Волині дотримуються автентичного весільного обряду
Волинь

«Читання корони»: як на Волині дотримуються автентичного весільного обряду

6 грудня 2023, 14:19
0
0
Сподобалось?
0

Автентичний весільний обряд під назвою «Читання корони» – звичай давній. Цікаво, що  є громади на Волині, які досі дотримуються цього весільного обряду.

 Зокрема, після того, як наречений пройшов усі випробування викупу нареченої, він заходить у будинок. Його кохана сидить повернута до усіх гостей спиною і нахилена головою на стіл, а її руки скріплені «у замок» на шиї, – розповідає телеканал «Конкурент TV».

Далі дружки беруть весільну корону, у неї обов'язково має бути вплетена вічнозелена рослина – аспарагус чи розмарин. Дівчата на тарілці тримають вінець над головою. Далі старший сват нареченого зачитує весільний текст – ту саму корону. Після кожного куплету весільної корони музиканти мають грати весільну музику. А після того, як він прочитає весільну корону, яка лежить на тарілці, має цю ж саму тарілку розбити на дрібні шматки.

Наталія Матіюк – жителька Устилузької громади та директорка Будинку культури села Рогожани. Вона разом зі своїми колегами і займаються збереженням цієї унікальної традиції. Жінка розповідає: такі тексти для обряду у давнину писали волиняни, і ці тексти збереглися до сьогодні. Є люди, які роблять усе можливе, аби зберегти цей звичай.

«Ми основну інформацію передали на Луцьк, де нам затвердили, передали на Київ. Тобто це буде нематеріальна культурна спадщина ЮНЕСКО. Саме рогожанська весільна корона, – каже пані Наталія.

Куплетів було чимало – від 60 до понад 100. Зараз на весіллі зачитують лише 15 -20 стовпчиків.

Жителі громади кажуть: зберегти цю традицію необхідно за будь-яку ціну, адже українські воїни хочуть, щоб вони гуляли корону з читанням корони.

Деталі – у відео:


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися