Лікарі прокоментували смерть викладачки, яка скаржилася на відсутність кисню у медзакладі
Житомирщина

Лікарі прокоментували смерть викладачки, яка скаржилася на відсутність кисню у медзакладі

18 листопада 2020, 18:44
0
0
Сподобалось?
0

Медичний директор комунального підприємства «Лікарня №1» Андрій Волков прокоментував ситуацію, пов'язану зі смертю викладачки Житомирської політехніки Ольги Грабар.

На вихідних жінка розмістила у Фейсбуку пост, у якому писала про те, що в лікарні №1 закінчився кисень, пише Житомир.info.

У медичному закладі підтверджують: така пацієнтка дійсно перебувала на лікуванні в реанімаційному відділенні лікарні. Жінка мала підтверджений діагноз COVID та мала супутні хронічні захворювання.

«Дійсно, в нас була така пацієнтка, жінка 39 років. Вона померла позавчора (16 листопада, – ред.). Знаходилась у нас на лікуванні з 2 числа (2.11.2020, – ред.). Був підтверджений COVID. Вона з самого початку знаходилась в реанімації. Була підключена до апарату неінвазивної вентиляції, була на високопотоковій вентиляції. Тобто вона отримувала не 10 літрів кисню на хвилину, а десь 30 літрів на хвилину потребувала. Померла вона позавчора. Ми проводили розтин. Причина смерті – інтенсивна тромбоемболія легеневої артерії. Це часте ускладнення при COVID. Сам COVID викликає тромбоутворення в усіх судинах і померла вона не від нестачі кисню, а від тромбоемболії», – каже медичний директор КП «Лікарня №1» Андрій Волков.

За словами Андрія Волкова, тромбоемболія – поширене ускладнення під час COVID-19.

«Тромбоемболію викликає токсична дія вірусу і токсинів. Це не пов’язано з киснем. Крім того, у пацієнтів з COVID у процесі дихання задіяно приблизно 10% легеневої тканини. В деяких і менше. І навіть, якщо подавати 50 літрів на хвилину, то у них все одно буде відчуття задухи, бо процеси газообміну в легенях не проходять. Людина суб’єктивно буде відчувати, що кисню немає. Крім того, виникають панічні настрої, страх смерті. Можливо, це пов’язано з цим. Я не можу сказати точно, але в мене така версія», – каже Андрій Волков.

Медичний директор також пояснив, чи дійсно в лікарні є проблеми із постачанням кисню.

«Чим викликаний її пост. У нас зараз в лікарні проблем з киснем немає. Ви можете вийти подивитись – у нас запас кисню досить серйозний. У нас є договори з постачальниками, з цим проблем немає. Є технічні моменти в системі. Зараз почалися заморозки і почали примерзати магістралі. І технічно може бути падіння тиску на хвилину або дві, але потім тиск відновлюється. Це пов’язано чисто з фізичними причинами. Я хочу зауважити, що разом із нею на блоці знаходилося ще 9 пацієнтів, 6 з яких – на високопотоковій вентиляції. Всі, слава Богу, живі. Ви розумієте, що якби були перебої з постачанням, то кількість таких пацієнтів була би більша. Резюмую: пацієнтка померла від ускладнень COVID, а не від проблем з киснепостачанням в лікарні», – каже медичний директор КП «Лікарня №1» Андрій Волков.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися