Поляки представили тест на коронавірус, який дає результат за 5 хвилин
Світ

Поляки представили тест на коронавірус, який дає результат за 5 хвилин

1 жовтня 2020, 13:37
0
0
Сподобалось?
0

Фірма Inno-Gene, учасниця варшавської біржі, похвалилася першим у Європі тестом на коронавірус, який, як запевнює компанія, можна зробити за 5–10 хвилин, а не 1–3 дні, як наявні тести. Вартість його теж значно менша – 80 злотих, порівняно із кількома сотнями злотих традиційних тестів.

У середині вересня Центр досліджень ДНК – спілка, що залежить від Inno-Gene, подала патентну заявку про кількахвилинний генетичний тест для діагностування SARS-COV-2. Тест, вигаданий поляками, базується на перевіреній, винайденій в Японії методиці – тесті RT-LAMP, пише Monitor Info.

«Винахід Центру досліджень ДНК дозволяє скоротити час ідентифікації коронавірусу до 10 хвилин порівняно із традиційними методами діагностування ПЛР (6–7 годин без врахування часу доставки біологічного матеріалу до медичної лабораторії)», – написали тоді в комюніке.

Пізніше виявилося, що на тести є попит. На початку цього тижня Центр досліджень ДНК отримав перше серйозне замовлення з Індії на 250 тис. таких тестів.

Замовлення пілотних тестів в кількості 5 000 шт. буде реалізоване у жовтні 2020 р., натомість замовлення частини тестів, які залишилися, тобто 245 тис. шт., має бути реалізоване до 31 грудня 2020 р. Середня ціна продажу тесту становить 10 доларів.

Компанія повідомила, що вона веде переговори з кількома закордонними суб’єктами, зацікавленими купівлею тестів RT-LAMP. Серед них – UEFA і кілька аеропортів.

Тест робиться на базі слини за 5–10 хвилин і має коштувати 80 злотих.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися