Як «грішниця» Марія Магдалина стала святою
Світ

Як «грішниця» Марія Магдалина стала святою

7 серпня, 11:33
0
0
Сподобалось?
0

4 серпня православна церква згадує ім’я Марії Магдалини. Цю святу почали вшановувати через кілька століть після смерті Спасителя, бо ж їй першій явився воскреслий Ісус Христос. Але досі навколо її образу точиться багато суперечок. 

Ім’я Марія – єврейського походження. У Новому Завіті воно трапляється кілька разів. Саме так звали Богородицю – найправеднішу з усіх жінок, яка непорочно зачала і народила. А ще Марією називають і найбільшу грішницю – блудницю, яка продавала своє тіло чоловікам для насолоди. Саме останню чомусь ототожнюють з Магдалиною.

Хто уважно читає Біблію, знає: при згадці про розпусницю, яка омила пахощами ноги Ісусу Христу, не вказано імені. Проте невдовзі описується, як Син Божий зцілив Марію Магдалину від семи бісів. Це й посприяло тому, що образ блудниці почав сприйматися з Магдалиною як одне ціле. У чому ж «винна» Марія?

Про юні роки Марії Магдалини у Євангелії нічого не сказано. Бачимо цю святу лише після того, як Ісус вигнав з неї сім бісів. Дослідники припускають, що жінка могла мати нервову хворобу. А після зцілення вона стала вірною послідовницею Спасителя. «Магдалина» означає «уродженка міста Мигдал-Ель». У ті часи іменем рідного міста називали тільки впливових і важливих людей. Це була незалежна жінка, яка мала кошти служити Христу «з майна свого». Марія Магдалина супроводжувала Сина Божого на Голгофу. Вона єдина не залишила Його, тоді як страх змусив втекти усіх інших. Саме ця свята була присутня при смерті Ісуса, стала свідком Його поховання і згодом – однією з жінок-мироносиць, яких ангел сповістив про Воскресіння. Це незаперечні факти. Марія Магдалина ніде у Новому Завіті не названа ані блудницею, ані грішницею!

Після розп’яття Ісуса Христа Марія Магдалина пішла по світу проповідувати його вчення. А коли багато хто не вірив, що Христос воскрес, вона повторювала їм те саме, що сказала у світлий ранок Воскресіння апостолам: «Я бачила Господа! Він говорив зі мною». З цією проповіддю вона обійшла всю Італію. Зі святого писання відомо, що Магдалина дійшла до Риму, де сповістила самому імператору Тиберію про воскресіння Сина Божого. Той вимагав доказів. За мить яйце, яке Марія тримала в руці, стало червоним.

До нашого часу у православному іконописі залишилась традиція зображати Марію Магдалину з червоною писанкою. А в одному древньому рукописному грецькому манускрипті розміщена молитва, яку читають у день Святої Пасхи на освячення яєць та сиру. Там є такі слова: «свята рівноапостольна Марія Магдалина перша показала віруючим приклад цього радісного жертвопринесення». З Рима свята вже у похилому віці переселилася в Ефес (Мала Азія), де проповідувала і допомагала апостолу Івану Богослову у написанні Євангелія.

Винним у тому, що Марію Магдалину ототожнюють з безіменною блудницею, називають Папу Римського Григорія I. Він у VI столітті заявив, що ці дві різні постаті – одна особа. Суперечки тривали півтора тисячоліття! Лише 1969 року Ватикан визнав, що ніде у Євангелії немає прямої вказівки на те, що грішницею була саме Марія Магдалина.

Наталія КРАВЧУК


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися