23 травня 2024: яке свято, що не можна робити
Україна

23 травня 2024: яке свято, що не можна робити

23 травня, 09:19
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 23 травня, День Героїв в Україні. Віряни вшановують пам'ять Михайла Сповідника, єпископа Синадського.

Що сьогодні за церковне свято

23 травня в церковному календарі – день пам’яті Михайла Сповідника, єпископа Синадського. В юності він вирішив стати ченцем і пішов до монастиря на березі Чорного моря. В обителі Михайло старанно проходив подвиги і був наділений від Бога дивотворним даром. Відомий випадок, коли під час жнив люди знемагали від спраги, і тоді по молитві Михайла з порожньої посудини потекла вода.

Пізніше святителя поставили єпископом міста Синад. Завдяки своїй мудрості і святості Михайло був у великій пошані у християн, а також у імператорів Никифора і Михайла. Коли до влади прийшов імператор-єретик Лев вірменин, то святителя Михайла засудили та відправили в ув’язнення до міста Євдокіади, де він і помер.

Що не можна робити 23 травня

Важливі справи та серйозні проблеми краще відкласти на інший день.

Не можна сваритися і лихословити.

Заборонено вживати спиртні напої.

Народні прикмети і традиції на 23 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: густо квітне глід — до суворої зими;
  • мурахи повзають далеко від мурашника — буде гарна погода;
  • вранці задушливо — погода зіпсується;
  • вранці трава має дуже сильний аромат — вдень піде дощ.

В давнину селяни вірили, що цей день найкраще підходить для висівання огірків у відкритий ґрунт. Також існувало повір'я, що ті, хто народився цього дня, будуть заможними і багатими.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 23 травня

Які сьогодні іменини: Адріан, Олександр, Андрій, Василь, Геннадій, Данило, Дмитро, Іван, Гнат, Костянтин, Михайло, Микита, Петро, Роман, Федір, Яків, Валерія.

Талісманом людини, народженої 23 травня, є хризопраз. Один з різновидів халцедону, який відрізняється ніжно-зеленим відтінком. Здавна вірили, що хризопраз найбільше підходить допитливим людям, які готові змінювати світ навколо себе.

Який сьогодні день в Україні і світі

23 травня в Україні святкують День Героїв. Це національне свято, під час якого вшановують борців за свободу і незалежність нашої держави. Свято було засноване за ініціативи представників (ОУН) Організації українських націоналістів. Його було створено під час Другого великого збору, який пройшов 1941 року у Кракові. На ньому створили не лише це свято, але й також 22 січня — День соборності, і 31 серпня — День боротьби за незалежність. В часи Радянського Союзу свято святкували підпільно. Про нього не забувала українська діаспора. А широко відомим всім українцям свято стало лише 1992 року.

Також 23 травня День морської піхоти України. Подію започаткували ще 2014 року, але до 2018 року дата святкування була іншою — 16 листопада (саме цього дня відбулася перша присяга морської піхоти 1992 року). Професійний день перенесли у зв'язку зі святкуванням 100-річчя Української революції, коли Павло Скоропадський затвердив указ щодо створення державної морської піхоти. Це сталося 1918 року.

А ще 23 травня святкують Міжнародний день Шардоне. Свято присвячене одному з найпопулярніших білих вин в світі. Щорічно воно припадає на четвер перед останнім понеділком травня. Свято було створене, щоб вшанувати багату історію та відмінні смаки Шардоне.

23 травня Всесвітній день черепахи. Це дуже важливе екологічне свято, яке було створене за ініціативи Американського товариства з порятунку черепах 2000 року. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб звернути увагу людства на всі ті проблеми, через які відбувається масова гибель черепах. Більшість з цих проблем з'являються через втручання людини у природу.

Також 23 травня Всесвітній день спортивної боротьби. Досить молоде спортивне свято, яке почали святкувати лише кілька років тому. Дату обрали на честь першого світового чемпіонату зі спортивної боротьби, який відбувся 1904 року у Відні.

А ще 23 травня Міжнародний день із викорінення акушерських нориць. Дата була започаткована Організацією Об'єднаних Націй. Акушерська нориця — серйозна і смертельно небезпечна пологова травма, яка полягає в утворенні дірок в пологових шляхах. Практично завжди вона підлягає оперативному лікуванню.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися