
Культура

Згас у 24 роки: найкращі свої вірші український поет написав у онколікарні
Найкращі свої вірші написав в онколікарні …Молодим спеціалістом після захисту дипломної роботи приїхав Степан Будний додому – у рідне містечко Струсів, що на Тернопільщині. Провідав матір, з якою так рідко бачився під час навчання в університеті.

Прапраправнучку отамана Сірка катували у сибірських таборах
Цю колоритну актрису, кого б вона не грала, Бабу Ягу чи відьму, витончену аристократку чи циганку, забути було неможливо. Марія Капніст знялася у 120 фільмах, зокрема, «Табір іде в небо», «Руслан і Людмила», «Відьма», «Олеся».

Три богатирі були не з Росії, а один з них - родом з Волині
Добриня Никитич родом з Волині, Ілля Муромець народився біля Чернігова, Альоша Попович – на Полтавщині З набуттям закону про мову українці стали згадувати українських героїв, яких росіяни присвоїли собі.

Водохреще на Волині 100 років тому: вражаючі світлини
19 січня, на Водохреща або Йордана, щорічно відбувається освячення води. Це свято належить до головних церковних свят і символізує хрещення у водах річки Йордан Ісуса Христа, яке здійснив пророк Іоанн Хреститель.

19-річна українка «оживляє» каміння
Дивовижні картини цієї українки, здається, ростуть… з-під землі. Марія Головіна пише чудові пейзажі на кам’яних брилах. У селищі Сартана Маріупольського району на Донеччині є цілий музей її робіт під відкритим небом – біля селищної ради.

Поезію волинянина Ігоря Павлюка переклали на китайську
До когорти прихильників поетичного таланту волинянина, народного поета України, письменника, науковця та перекладача Ігоря Павлюка нещодавно доєдналися і китайці. Адже доробок митця переклали мовою Піднебесної й надрукували у модерному китайському літературному журналі!

Видатний українець, якого не зміг підкупити російський цар
Коли на хвилі декомунізації в Україні Кіровоград перейменували на Кропивницький, багато хто себе запитував: а хто він такий, отой Кропивницький, що на його честь назвали цілий обласний центр? Зі школи пам’ятаємо, що він був засновником українського театру.

Центром Луцька гуляв легендарний російський рок-музикант Андрій Макаревич
Сьогодні зранку у Луцьку помітили лідера легендарного радянського та російського року-гурту «Машина времени» Андрія Макаревича. Він відомий своєю антипутінською діяльністю на батьківщині. Фото Макаревича у «Фейсбуку» у групі «Збережемо древній Лучеськ» виклав користувач Віктор Мархалевський.

Львівське мереживо з паперу прикрашає штаб-квартиру ООН
Львівській майстрині Дарії Альошкіній вдалося перетворити у світовий шедевр українську витинанку. Її вироби із паперу вже побували на різних континентах і знайшли своїх прихильників в Америці, Франції, Італії, Південній Кореї… Їх використовують в оформленні книг та оздобі інтер’єрів.

Подружжя видатних волинян видало книги про своє село
Волинське село Купичів Турійського району має пишатися, що тут жив агроном, краєзнавець Михайло Купчинський. Він по крупинках зібрав відомості про своє багате історією село і видав книжку «Купичів».

Презентували фільм про відомого на Волині письменника та журналіста
Минулої неділі у Луцьку в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків в «Адреналін Сіті» відбулася презентація кінофільму про життя і творчість відомого на Волині журналіста, редактора, письменника, автора багатьох історичних романів Івана Корсака.

Волинянка за два місяці схудла на 30 кілограмів
Тетяна Кащеєва зі Старої Вижівки, яка понад усе любить вишивати, була дівчиною з пишними формами, і від цього дуже страждала. В один прекрасний день вона вирішила змінитися. Як радять психологи, полюбила себе. Зайнялася аеробікою, фізичними вправами, почала бігати та правильно харчуватися.

Українець виготовляє музичні інструменти із сірників
Богдан Сенчуков з міста Жашків Черкаської області виготовляє музичні інструменти із... сірників. Ще й на них грає. Особливою є його бас-гітара, що має вигляд тризуба. Їй дав назву Гер Бас, що означає герб, який грає басом. На її виготовлення пішло 27 тисяч сірників.

Гурт Go_A буде представляти Україну на «Євробаченні-2021»
18 березня Європейчька мовна спілка прийняла рішення про скасування конкурсу «Євробачення-2020» через коронавірус і перенесення його на наступний рік. Натомість Україна не планує міняти свого конкурсанта.

Знайденому на Волині човну-довбанці – майже 800 років
Якби не глобальне потепління і посушливе літо 2015 року, ми, напевно, так і не дізналися б, який безцінний скарб лежить на дні річки Стир між селами Старосілля й Копилля на Маневиччині.

Тернопільщина 6 разів потрапляла до Книги рекордів України
За останні кілька років жителі Чортківського району, що на Тернопільщині, шість разів потрапляли до Книги рекордів України.

Матір Лесі Українки прив’язали до коня і вели на допит
Єдиний в Україні й світі пам’ятник Олені Пчілці встановлено в Луцьку у 2011 році біля Волинської обласної наукової бібліотеки, що носить її ім’я. І то з ініціативи громадськості та небайдужих українців.

Україна підкорюватиме Євробачення електронним фольклором
Відбувся фінал національного відбору на Євробачення-2020, яке пройде у травні в Роттердамі. За путівку на пісенний конкурс змагалися шестеро учасників: KRUTЬ, Jerry Heil, Go-A, David Axelrod, KHAYAT, TVORCHI. Перемогу здобув Go-A, який запропонував електронний фольк.