25 травня 2024: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

25 травня 2024: яке церковне свято, що не можна робити

25 травня, 10:00
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 25 травня, вшановують пам'ять святителя Германа.

Яке сьогодні, 25 травня, церковне свято

25 травня в церковному календарі – день пам’яті святителя Германа. Жив він у VII столітті і на його долю випало чимало поневірянь. Коли помер його батько, Германа віддав імператор на службу церковним кліриком. Згодом його навіть поставили на пост єпископа. Він завжди захищав християнську віру, за що був засланий в далекі краї. Повернувшись, став патріархом Константинополя. Коли імператором став Лев Вірменин, знову був засланий через пророчі промови і непохитність віри. Помер Герман в віці 96 років.

Що не можна робити цього дня

Не можна приносити додому квіти білого латаття — стане причиною смерті домашніх тварин.

Також не можна зрізати квіти латаття.

Краще не ходити в гості цього дня.

Народні прикмети і традиції на 25 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: червоний світанок — до посушливої погоди влітку;
  • багато квітів на горобині — буде хороший урожай ягід;
  • ранок похмурий — отже, і літо буде дощовим;
  • ранкова зоря ясна — до спекотного літа;
  • багато хрущів — до посухи влітку;
  • всю ніч співає соловей — буде хороша погода;
  • сині хмари увечері — до зміни погоди.

В давнину селяни вірили, якщо 25 травня на вулиці забіжить лисиця з лісу, то варто чекати на біду. Дуже важливо було тримати цього дня кухню в ідеальній чистоті, тому часто проводили генеральне прибирання. В народі день часто називали Горобинівкою, тому що саме в цей період зазвичай починала квітнути горобина. Вважалося, що це дерево захищає від пожеж, а тому його часто садили поряд з будинком.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 25 травня

Які сьогодні іменини: Панкратій, Герман.

Талісманом людини, народженої 25 травня, є змійовик. Здавна вірили, що цей камінь є скам'янілою шкірою вогняного змія, який охороняв вхід до печери з золотом. А зе змійовик наділяли магічними і лікувальними властивостями. Наприклад, вірили, що за його допомогою можна навести пристріт.

Який сьогодні день в Україні і світі

25 травня в Україні святкують День державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. Не забудьте привітати рідних, близьких, друзів чи знайомих, які займаються цією важливою для країни справою.

Також 25 травня Міжнародний день без пластику. Ця екологічна подія спрямована на підвищення обізнаності про вплив одноразового пластику на навколишнє середовище. Цього дня слід сказати "ні" пластику і відмовитися від його використання. Це буде ваш внесок у збереження природи.

А ще 25 травня святкують Всесвітній день товару. Припадає щороку на останній четвер травня. Головна мета цієї події полягає в тому, щоб поділитися зі споживачами особливостями виробничих процесів різних товарів. Вперше почали святкувати 2018 року у зв'язку з річницею компанії  Mind the Product. Ця організація ставить перед собою мету зблизити між собою споживачів і виробників різних товарів. Останні діляться своїм досвідом виробництва, розроблення та продажу товарів. Створили компанію в Лондоні 2010 року.

25 травня Міжнародний день танцю степ. Подію присвятили на честь відомого танцюриста степу Білла Робінсона. Степ — особливий жанр хореографічного мистецтва та назва танцювальних стилів, які характеризуються акцентом на роботу ніг. З'явився степ спочатку у африканській культурі, а найпопулярнішим його різновидом є чечітка. Степ є головним серед форм народних танців в таких країнах як Ірландія та Велика Британія.

Також 25 травня Міжнародний день героїв боротьби проти тоталітаризму. Подія була започаткована Європарламентом 2019 року, а дату обрали на честь дня вбивства ротмістра Вітольда Пілецького (Польща) членами комуністичної партії (1948 рік). Головна мета дати — вшанувати пам'ять противників тоталітаризму, які ціною свого життя рятували людей з таборів.

А ще 25 травня неформальна подія День рушника. Вона була створена 2001 року прихильниками творчості британського комедійсного письменника Дугласа Адамса. Чому обрали саме рушник? Все просто — в одному з творів Адамса ("Путівник Галактикою") рушник є головним атрибутом для подорожування автостопом.

25 травня Всесвітній день щитоподібної залози. Дата була встановлена Європейською тироїдною організацією 2009 року. Щитоподібна залоза є органом ендокринної системи і виробляє гормони (кальцитонін, трийодтиронін і тироксин), що потрібні для функціонування організму. Порушення в роботі щитоподібної залози має тяжкі наслідки: зокрема і затримку фізичного та психічного розвитку.

Також 25 травня День зниклих безвісти дітей. Дата була започаткована Міжнародним центром пошуку зниклих та експлуатованих дітей 2002 року. Символом події є квітка незабудка. Головна мета цього дня полягає в привернені уваги людей до гострої проблеми, залучення до активізації пошуку, підвищення поінформованості батьків щодо того, як можна захистити своїх дітей від викрадення.

А ще 25 травня День філолога. Професійне свято філологів — начитаних та освічених людей, які допомагають зберегти літературний і мовний спадок людства. Перші філологи з'явилися дуже давно. Ними вважають працівників Александрійської бібліотеки, в якій зберігалося понад 500 тисяч рукописів. Більш сучасного значення філологія набула за часів Відродження. Тоді антична культура набула статусу обов'язкового освітнього елементу. Зокрема в своєму трактаті "Бенкет" Датне Аліг'єрі підняв чимало питань стосовно літератури та мови, описував переваги народної мови над латиною та можливість перекладу віршів із різних мов без втрати гармонії.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися