145 років від Дня народження Симона Петлюри: 10 фактів про головного отамана війська УНР
Україна

145 років від Дня народження Симона Петлюри: 10 фактів про головного отамана війська УНР

23 травня, 10:40
0
0
Сподобалось?
0

Імʼя Симона Петлюри давно стало символами боротьби за Українську державу та ідентичність усієї нашої нації. Сьогодні, у день народження одного з провідних діячів української національно-визвольної боротьби початку ХХ століття – Симона Петлюри, ми згадаємо факти з його біографії, які відкривають його з несподіваного боку.

Редакція ШоТам зібрала 10 фактів про українського політичного діяча, який присвятив життя боротьбі за Україну.

Легенда про ім’я

Існують легенди, що справжнє ім’я Петлюри — Семен. Говорять, що в юності він захопився революціонером Сімоном Боліваром, тому змінив своє ім’я на Симон. Проте більшість досліджень підтверджують, що Симоном він був від народження.

Мистецький критик

Протягом майже 20 років Петлюра займався мистецькою критикою, писав огляди музичних і літературних творів та рецензії на театральні вистави. Його статті публікувалися в “Літературно-науковому віснику”, серед них — “Пам’яті Івана Тобілевича (Карпенка-Карого)” та “До ювілею Заньковецької”

Популяризатор “Щедрика”

Завдяки Симону Петлюрі український “Щедрик” став відомим на весь світ. У 1919 році він доручив диригентові Олександру Кошицю створити хор і відправити його у світове турне. Прем’єра “Щедрика” у Брюсселі у січні 1920 року здобула захоплені відгуки.

Вплив “Кобзаря”

“Кобзар” Тараса Шевченка мав вагомий вплив на формування поглядів Петлюри. Він також захоплювався творами Івана Котляревського, Івана Франка та історичною літературою. У своїй статті 1913 року Петлюра писав про значення Франка після Шевченка для українського народу.

Молодість і Мистецтво

У юності Петлюра сам захоплювався мистецтвом, займався музикою, мав дзвінкий та чистий голос і брав участь у театральних виставах.

Особисте життя

Попри його активну письменницьку діяльність, Петлюра не залишив жодних особистих спогадів чи записок про себе. Відомо лише, що у 1910 році він одружився з Ольгою Більською, з якою мав доньку Лесю.

Козацьке коріння

Батьки Петлюри мали глибоке козацьке коріння. Батько Василь був нащадком давнього козацького роду, а мати Ольга Олексіївна походила з роду Марченків. У сім’ї було 8 дітей, старший брат Федір був членом Української революційної партії і загинув у 1907 році.

Початок Революційної діяльності

Революційна діяльність Петлюри розпочалася в ранньому віці. З 1898 року він належав до таємного українського самоосвітнього гуртка. У 1901 році був виключений з семінарії за участь у виступі Миколи Лисенка. У 1900 році вступив до Революційної української партії.

Пророцтво Федора Корша

Напередодні Першої світової війни український професор Федір Корш пророкував Петлюрі роль вождя українського народу, передбачаючи його майбутнє як національного героя.

Останні роки в еміграції

Останні роки життя Петлюра провів в еміграції, керуючи екзильним урядом УНР. Він оселився в Парижі у 1924 році, де організував видання тижневика “Тризуб”. Загинув 25 травня 1926 року від кулі більшовицького агента Самуїла Шварцбарта і похований на паризькому цвинтарі Монпарнас.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися