Волинянка виготовляє 15 видів італійського сиру
Волинь

Волинянка виготовляє 15 видів італійського сиру

11 липня 2021, 11:31
0
1
Сподобалось?
1

Качотту готують по всій Центральній Італії у великій кількості варіацій, позаяк рецепт допускає авторські експерименти із різними видами молока, добавками і термінами витримки. З недавнього часу цей зготований в домашніх умовах сир став популярним і у на Ратнівщині. Його місцевим поціновувачам пропонує Наталія Савлук із Датиня.

Наталія поки що серед початківців-сироварів, але вже пізнала основні секрети італійського наїдку. Каже, елементарного знання рецепта не достатньо для успіху справи: так чи інакше доводиться вносити зміни в інструкцію приготування відповідно до своїх знань і смаків, умов роботи. Тож в певному сенсі її рецепт унікальний, удосконалений шляхом проб і помилок, і тепер щонайкраще задовільняє вибагливу господиню.



Спочатку Наталія варила качотту для себе. І сім’ї, і гостям сподобалося, навіть порекомендували реалізовувати. Спробувала – і дійсно багатьом краянам такий молочний продукт припав до смаку. Наразі господиня готує 15 його видів. Зокрема зі спеціями, горіхами, шпинатом, вином, темним пивом. Так, класичний сир вирізняється ніжним вершковим смаком, із пажитником – пахне арахісом, із кавою декому нагадує копчений і вабить ароматом улюбленого напою та нотками гірчинки, а любителям гостренького посмакує сир зі спеціями колорадо – гірчиця, часник, кунжут, морква, зелень, паприка… Серед останніх авторських новинок – делікатеси із в’яленими вишнями та журавлиною.

З розповідей Наталії розуміємо, що приготування сиру – справа трудомістка. Позаяк аби отримати кілограм цього італійського продукту потрібно щонайменше 10 літрів молока і 4 години пильної роботи. Як мовиться, без відриву від виробництва, адже процес приготування потребує постійної уваги.



"Свіже молоко нагріваю до 72 градусів, вивітрюю, аби уникнути запахів, переливаю (за прикладом сироварні, де маса крутиться) і охолоджую до 35 градусів. Опісля додаю в рідину італійську закваску і фермент, лишаючи щонайменше на пів години – залежно від кількості молока. Коли утворюються зернинки, розкладаю сир у форму, і потім постійно перевертаю. На цьому етапі також додаю інгредієнти для смаку. Головне в процесі – не відходити від технології, – наголошує господиня. – Якщо щось піде не так, то й готовий продукт не вдасться",  - розповідає господиня. 

Проте цим приготування делікатесу ще не завершується. Після формування сир потрібно витримати 6 годин у спеціальному сольовому розчині. На додачу майстрам важливо мати не тільки терпіння, але й гарне технічне забезпечення: сир визріває лише за температури від 11 до 25 градусів та певній вологості. На це йому потрібно не менше 5 днів. Опісля ж, зауважує відома багатьом камінь-каширцям сироварка, він може зберігатися до 2 місяців. Контрастно виглядає на сирній тарілці та ідеально смакує до чаю-кави і салатів.

Іванна ВЕЛИЧКО.





Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися