Польща  планує  документувати польсько-українську спадщину
Україна

Польща планує документувати польсько-українську спадщину

11 червня 2018, 12:10
0
0
Сподобалось?
0

Товариство інтеграції Польща-Схід  планує створити цикл документальних фільмів про пам’ятки, пов’язані з польсько-українською історією. Про це повідомляє «Польське радіо».

У понад ста документальних фільмах, зазначається в інформації,  мають бути представлені пам’ятки старовини, пов’язані з польсько-українською історією. Серед них і найбільш відомі місця – як кам’янець-подільська фортеця, Хотин, Збараж та Львів, і не такі вже й відомі, як замок у Підгірцях, Поморяни та Золочів (у Львівській області).

«Фортеці, замки, палаци і костьоли – це свідчення величі давньої Речі Посполитої, – пояснює ініціатор проекту, голова Польського інституту в Києві Бартош Мусялович. – Ми хочемо показати масштаб, велич і розмір цієї спадщини. Цим самим – унаочнити потенціал держави, в якій ця спадщина поставала».

Цикл коротких документальних фільмів буде розповсюджуватися і в Польщі, і в Україні. Метою проекту «Польща-Україна. Слідами історичної спадщини» є також звернути увагу на поганий стан об’єктів. Нерідко він є критичним – каже український історик доктор Олександр Алфьоров: «Це, в першу чергу, фортеця у Жовкві, Підгорецький замок, але також, наприклад, Клеванський замок. Ці пам’ятки потребують якнайшвидшого втручання».

Проект реалізує Товариство інтеграції Польща-Схід, а фінансує Міністерство закордонних справ Польщі.

 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися