Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності
Україна

Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності

30 серпня 2019, 09:19
0
0
Сподобалось?
0

Верховна Рада України попередньо схвалила проект Закону про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (№ 7203).

Як передає кореспондент УНІАН, за відповідний проект постанови про попереднє схвалення цього законопроекту проголосували 363 народних депутата із 393, зареєстрованих у сесійній залі.

Проти цього рішення не проголосував ніхто з депутатів, утримався – один. У той же час, зокрема, «Опозиційна платформа – За життя» не дала жодного голосу за цей проект постанови.

Як повідомлялося, 19 жовтня 2017 року Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновків два законопроекти про внесення змін до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності.

20 вересня 2018 року Верховна Рада ухвалила постанову про подальшу роботу над президентським законопроектом про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів (№ 7203/П1). Відповідно до неї, низка парламентських комітетів повинні були опрацювати пропозиції та поправки до відповідного законопроекту.

Того ж дня депутати не підтримали проект постанови № 6773/П1, що стосувався подальшої роботи над законопроектом в частині скасування депутатської недоторканності № 6773, який ініціювали понад 150 депутатів.

Законопроектом № 7203 передбачається вилучити з чинної редакції Основного Закону норму про те, що «народні депутати не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».

При цьому залишається норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Законопроектом передбачається, що цей закон набере чинності з 1 січня 2020 року.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися