У посвідченні водія вказуватимуть згоду на донорство в разі загибелі
Україна

У посвідченні водія вказуватимуть згоду на донорство в разі загибелі

16 вересня 2020, 15:49
0
0
Сподобалось?
0

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови про затвердження бланків і технічних описів бланків посвідчень водія. Постанова дозволяє просто в посвідчені вказувати, чи згоден водій стати донором органів у разі своєї загибелі.

Постанову схвалили під час засідання Кабінету Міністрів України 16 вересня, повідомляє 24 канал. Проєкт постанови доступний на сайті уряду.

Що передбачають зміни, які вносить постанова:

Згідно з додатком до постанови, на зворотньому боці посвідчення водія, де вказані категорії транспорту, буде додатковий пункт про згоду або незгоду водія на посмертне донорство.

Спершу водій повинен надати письмову згоду або незгоду на донорство, а тоді ще одну згоду на те, щоб ця інформація була вказана на посвідченні.

Зміни стосуватимуться як національного, так і міжнародного посвідчення водія, яке видає Міністерство внутрішніх справ України.

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що в Україні велика кількість ДТП трапляються з летальними наслідками. Втім деякі органи жертв можуть бути використані для трансплантації і врятувати життя інших людей.

Крім згоди/незгоди на донорство також буде вказана група крові людини. Це дозволить одразу ж визначити, кому саме можна провести трансплантацію органів жертви ДТП.

Також, до свідоцтва про реєстрацію автомобіля внесуть рівень екологічних норм, якому відповідає авто. Загалом після схвалення постанови українські посвідчення водія будуть повністю відповідати міжнародним стандартам.

"Дякую МВС і людям, що з цим попрацювали. Це також крок у бік цивілізованого світу й об'єднаної Європи", – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Посвідчення нового зразка почнуть видавати не одразу, а через шість місяців після публікації відповідної постанови. Орієнтовно це друга половина березня – квітень 2021 року.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися