В українців без документів почнуть забирати землю: що потрібно оформити
Україна

В українців без документів почнуть забирати землю: що потрібно оформити

26 лютого, 12:12
0
0
Сподобалось?
0

З 1 січня 2025 року землю, на яку не оформлено право власності (невитребувана земельна частка), почнуть віддавати місцевим громадам. Таким чином, українці – або їхні спадкоємці, – які не отримали відповідних документів, вважатимуться такими, що відмовилися від отримання землі.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик. Він зазначив: такі ділянки будуть визнані безхазяйними та віддадуть у власність громаді, на території якої вони розташовані.

"Відповідно до ч. 4 та 5 ст. 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки", – йдеться в повідомленні.

При цьому Башлик підкреслив: у зв'язку з цим усім, хто не замінив сертифікати на земельну частку (пай) на витяг з Реєстру майнових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно "терміново оформити право власності".

Нагадаємо: ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні запрацював з 1 липня 2021 року. За даними Мінагрополітики, у перший рік проведено приблизно 66 тис. угод купівлі-продажу земельних ділянок, які раніше перебували під мораторієм. Їхня загальна площа − 153 тис. га.

Під час 2022-го кількість угод складала 53 тисячі. При цьому варто враховувати, що в більшості регіонів майже півроку не працювали реєстри, тобто ринок був заморожений.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися