На Шацьких озерах провели аналіз якості води: результати вражають
Волинь

На Шацьких озерах провели аналіз якості води: результати вражають

2 жовтня, 13:54
0
0
Сподобалось?
0

Щороку антропогенне навантаження на природньо-аквальні комплекси зростає, тому виникає необхідність у проведенні гідрохімічних досліджень якості води.

Про це інформують у Шацькому національному природному парку.

Регіональним офісом водних ресурсів Волинської області Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів двічі на рік ( на початку і в кінці відпочинкового сезону) проводиться аналіз якості води у 8 озерах Шацького національного природного парку (о.Світязь, о.Люцимер, о.Чорне Велике, о.Пісочне, о.Пулемецьке, о.Луки-Перемут, о.Острів’янське, о.Кримно).

За одержаними загальними гідрохімічними показниками, якість води відповідає санітарним нормативам. Проаналізувавши отримані результати було встановлено, що вода в озері Світязь має відновний потенціал, тобто така вода типова для підземних вод, де присутні метали низьких ступеней валентності.

Оцінка динаміки покомпонентного хімічного складу води в озері Світязь дозволяє зазначити, що вода на досліджуваній ділянці немінералізована та її компонентний склад фактично повністю відповідає регламенту санітарно-хімічних показників безпеки і якості, незважаючи на збільшення рекреантів, які відвідують територію Шацького національного природного парку.

Тому можна вважати. що озеро Світязь - екологічно стійке та залишається одним із найчистіших в Україні.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися