Рада прийняла закон про мову

Рада прийняла закон про мову

Україна

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Його підтримали 278 депутатів.

Перед голосування нардепам продемонстрували фільм, де до них звернулися церковні діячі, письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі, які розповіли про важливість ухвалення закону про функціонування української мови.

У залі були присутні патріарх Філарет, екс-президент Віктор Ющенко.

Не голосували за мовний закон радикали Олега Ляшка, депутатські групи «Відродження» та «Воля народу».

Закон передбачає обов’язкове використання української у публічній сфері: медицині, освіті, транспорті, закладах харчування, у державному й комунальному секторі, театрі, кіно, на телебаченні та у ЗМІ, у маркуванні товарів тощо. Українські сайти мають, за замовчування, завантажуватися українською версією, ця версія за обсягом і змістом має бути не менша, ніж версія на іноземній мові. Водночас не забароняється видаництво ЗМі іноземними мовами. Також закон не встановлює ніяких обмежень на мову приватного спілкування та релігійних обрядів.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×