На Рівненщині чоловік розрахувався із кур’єром фальшивками
Рівненщина

На Рівненщині чоловік розрахувався із кур’єром фальшивками

24 березня 2016, 19:11
0
1
Сподобалось?
1

Підробленими грошовими коштами розрахувався із кур’єром однієї із служб експрес-доставки невідомий. Чоловік в обумовленому місці за обраний в Інтернеті мобільний телефон заплатив 16 тисяч 500 гривень 500-гривневими купюрами. А вже потому бухгалтер установи запідозрила, що вони несправжні, та звернулася до поліції.

Правоохоронці вилучили з місця події 31 купюру номіналом 500 гривень, 2011 року випуску, та відправили на дослідження до Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

За частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України) відкрито кримінальне провадження. Правоохоронці проводять досудове розслідування і встановлюють осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

Уберегти себе від подібних ситуацій та відрізнити справжню грошову банкноту від підробленої можна, дослухавшись порад експертів.

– Для виготовлення грошей використовується папір, який володіє спеціальними властивостями, має більшу густину, волого та температурну стійкість, – зазначає заступник начальника відділу криміналістичних видів досліджень та обліків Іван Гоменюк. — Якщо такий папір спробувати на дотик, то він володіє спеціальним «хрустом». Звичайний папір такого хрусту не дасть. Наступне, на що потрібно звертати увагу, це наявність водяного знаку, його чіткість та відповідність зображення до портрету оригіналу.

Також до важливих елементів захисту банкнот відноситься елемент, виконаний спеціальною, оптично-змінною фарбою. Ромбоподібний елемент, який знаходиться на лицевій стороні банкноти надрукований фарбою, яка змінює свій колір під час розгляду банкноти під різними кутами зору: бузковий (малиново-фіолетовий) колір змінює на оливково-зелений і навпаки.

Також при огляді грошових банкнот потрібно звертати увагу на рельєфні зображення, які містяться на лицевій стороні банкноти, які відчуваються на дотик.

Що робити, коли виявили сумнівні банкноти:

- повідомити в органи поліції про виявлення банкноти, що викликає сумнів у її справжності;

- детально розповісти про обставини отримання підробленої купюри (де, в який час, від кого, за яких умов, особливі прикмети того, хто збув, можливе місце його знаходження, напрямок пересування, транспортний засіб, інші деталі події);

- надати реквізити купюри і вказати особливості, що викликали сумнів у її справжності (номінал, серійний номер, дефекти фізичного або хімічного походження);

- зберегти отриману купюру, яка викликає сумнів у достовірності, у тому вигляді, в якому вона була отримана від іншої особи, до прибуття працівників поліції;

- залежно від обставин отримання купюри, запам’ятати інших осіб, які в подальшому підтвердять зазначені дії або нададуть додаткову інформацію, необхідну для розкриття злочину;

- за умови дотримання особистої безпеки здійснити можливі дії із затриманнязбувачів (відвернути увагу, затримати час або інше) до прибуття співробітників поліції.

 https://www.youtube.com/watch?v=ahF5cIkRI1w


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися