Луцьк єдине українське місто, де налагоджено збір відпрацьованих батарейок

Луцьк єдине українське місто, де налагоджено збір відпрацьованих батарейок

Волинь

Відпрацьовані батарейки, виходячи з ладу, стають джерелом забруднення довкілля. У конструкції елементів жтвлення використовуються важкі метали: свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець та ін. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами до 20 метрів  квадратних або 1 метр кубічний землі, 400 літрів води, знищити два дерева, пару кротів, їжака і тисячі дощових черв'яків — саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою.

З 2013 року відділом екології Луцької міської ради започатковано проведення в місті акції зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів. За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено в школах міста 24 металеві контейнери для таких відходів.

За 2014- 2015 роки до даної акції долучились дошкільнята міських дошкільних навчальних закладів, супермаркети «ПАККО», «Салют», мережа автозаправних станцій «WOG» та інші. Загальна маса зібраних за останні 2 роки відпрацьованих батарейок та акумуляторів склала 4160 кг, які 23 березня цього року були успішно завантажені та доставлені у Львів на підприємство «Аргентум» для подальшої переробки.

За інформацією заступника директора підприємства «Аргентум» Тараса Когута, Луцьк єдине в Україні місто, яке організувало централізований збір цього виду небезпечних відходів.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!