В Європу з Росії прилетіла радіоактивна хмара?

В Європу з Росії прилетіла радіоактивна хмара?

Світ

Французькі дослідники заявили про радіоактивну хмару, що пройшла над країнами Європи, яка могла виникнути через витік рутенію-106 на території Росії або Казахстану. Про це повідомив Французький інститут ядерної безпеки IRSN із посиланням на результати вимірювань радіоактивного фону, проведені дослідницькими інституціями кількох інших країн.

Зазначається, що хмару з високим рівнем рутенію-106,  радіонукліду, який утворюється в результаті розпаду атомів у ядерному реакторі,  вчені помітили над країнами Європи в останні дні вересня.

Вчені наголосили, що природним шляхом рутеній не виникає.

«Результати вимірювань із європейських станцій, передані до інституту, починаючи з третього жовтня, підтвердили наявність рутенію-106 в атмосфері більшості європейських країн», — повідомили в IRSN.

Там додали, що радіокативна хмара не завдала шкоди для здоров'я людей і довкілля в Європі. Але уточнюють, якби таке сталося у Франції, довелось би евакуювати населення у радіусі кількох кілометрів від місця викиду.

Джерело: Українська Правда

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!