Екс-президент Польщі Валенса закликав висунути Сенцова на Нобелівську премію

Екс-президент Польщі Валенса закликав висунути Сенцова на Нобелівську премію

Світ

Екс-президент Польщі та нобелівський лауреат Лех Валенса закликав висунути українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.  Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Polska Akademia Filmowa, що  оприлюднила текст заяви Валенси.

Політик висловив переконання, що самопожертва Сенцова заради інших, а не себе, а також вибір мирного шляху досягнення своїх цілей – це ті якості, за які політв'язень гідний найвищого визнання. У своїй заяві Валенса зазначив, що Сенцов підтримав Євромайдан, захищаючи Україну як частину демократичної Європи. "Він брав участь у мирних протестах проти російської анексії його рідного Криму, і був заарештований російськими спецслужбами. Його прирекли до 20 років суворого режиму судом, який Amnesty International назвала "несправедливим судом, що веде до військового трибуналу". І все це було зроблене незважаючи на те, що ключовий свідок обвинувачення відкликав свої свідчення як такі, що "були отримані під примусом". Останні слова Сенцова, у яких він просив росіян "вчитися не боятися", свідчать про його благородне ставлення до "братерських народів"", - написав у воїй заяві польський політик. Також він зазначає, що протягом відбування терміну ув'язнення Сенцов почав голодування більше 100 днів тому, і продовжує голодний протест сьогодні. Він вимагає звільнення українських політв'язнів, які перебувають у тюрмах Росії, при цьому не просить свободи для себе. Через всі ці причини, я звертаюсь до всіх чоловіків та жінок, докласти всіх зусиль для звільнення Олега Сенцова, і я пропоную висунути Олега Сенцова на Нобелівську премію миру", - заявляє Валенса.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!