17-річній дівчині пересадили нирку від донора з Волині
Здоров’я

17-річній дівчині пересадили нирку від донора з Волині

12 травня 2023, 16:37
0
0
Сподобалось?
0

В Охматдиті від посмертного донора з Нововолинська пересадили нирку 17-річній дівчині, яка чекала на орган 10 років.

Про це повідомляє НДСЛ Охматдит у фейсбуці.

Влада народилася у 2006 році на Донеччині і, як пригадує її мама, у перші дні життя захворіла на запалення легень. Ця перша хвороба підірвала здоров'я дівчинки на усе подальше життя: згодом лікарі діагностували двосторонній мегауретер сечового міхура.

Упродовж кількох наступних років Влада отримувала лікування у рідному місті. Однак у 2013-му її стан стрімко погіршився: у дівчинки критично знизився рівень гемоглобіну і її направили на переливання крові у, тоді ще не окупований, Донецьк.

Там вперше дівчинці почали проводити процедуру гемодіалізу (позаниркове очищення крові) і сказали, що їй буде потрібна трансплантація нирки. Із рідних як донор не підходив ніхто, а неродинна трансплантація від посмертного донора тоді в Україні ще не була запроваджена. Тож роботу нирок заміщувала спеціальна процедура.

А далі на сході України Росія розпочала війну. Тож лікування дівчинка продовжила спершу у Харкові, а останні майже 8 років вона провела у відділенні хронічних інтоксикацій НДСЛ «Охматдит».

«Влада пройшла всі види замісної ниркової терапії та всі види формування судинних доступів — це був дуже складний процес лікування. Впродовж лікування в анамнезі дитини було: зупинка серця, неодноразова реанімація, багаторазовий судомний синдром, набряки легень. Все це через відсутність водовивідної функції й погану роботу серця»,— розповідає завідувачка відділення хронічних інтоксикацій Ольга Бабічева.

Загалом 10 років дівчинка постійно жила у лікарнях, бо її життя залежало від гемодіалізу. «Мені не можна було пити понад 100 мл води на день, бо мої нирки не працювали. Гемодіаліз проводили тричі на тиждень, кожна процедура по 4-6 години. Я навіть не знаю, як це жити поза лікарнею»,— розповідає Влада.

За 10 років дівчинка перенесла 15 хірургічних втручань. Після усіх цих випробувань, так склалося, що останній судинний доступ для проведення гемодіалізу перестав функціонувати. Тоді вона набула першого ступені екстенності в системі ЄДІСТ.

23 квітня їй пересадили нирку від посмертного донора. Рятівником для Влади став 43-річний чоловік з Волинської області. Після його смерті рідні дали дозвіл на трансплантацію органів, чим врятували 6 інших життів. Шана донору та його родині.

Команда трансплантологів НДСЛ «Охматдит» успішно провела пересадку органу.

«Оперативне втручання ускладнилося судинною патологією Влади. Усі судини дівчинки були ламкі, були тотальні тромбози магістральних судин. Проте команда трансплантологів і анестезіологів змогла успішно пересадити нирку та виходити юну пацієнтку»,— розповідає хірург-трансплантолог Охматдиту Олег Годік.

Через 10 років лікування, Влада нарешті їде з лікарні. Тепер на неї чекає довгий шлях реабілітації та адаптації до життя за межами Охматдиту. Дівчина буде регулярно навідуватися на контрольні огляди до наших спеціалістів.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися