Про польського класика родом із Волині згадуватимуть в  Музеї історії Луцького братства
Волинь

Про польського класика родом із Волині згадуватимуть в Музеї історії Луцького братства

22 березня 2019, 18:50
737
0
0
Сподобалось?
0

 30 березня минає 162 років від дня народження Марії-Габріелі-Стефанії Корвін-Піотровської (1857–1922). Музей історії Луцького братства запрошує на лекцію «Жорж Санд зі слов’янських земель. Габріеля Запольська з роду Корвін-Піотровських». Про це повідомляє Музейний простір Волині.

Місцем народження в метриці Габріелі Запольської записаний батьківський маєток Підгайці біля Луцька, юнацькі роки пройшли у старих Ківерцях (тепер с. Прилуцьке). В сучасному Прилуцькому до цього дня височіють руїни родинного дому Піотровських – пам’ятки місцевого значення.

Волинська з походження шляхтянка Корвін-Піотровська більш відома як Габріеля Запольська, драматургиня, письменниця, театральна діячка, одна з перших кіносценаристок. Творча самовпевненість прокинулась у дівчинці дуже рано. Маленьку Габріелю колихав у люльці сам Юзеф Ігнатій Крашевський – товариш батька, а вона – вже як письменниця-початківець – «віддячила» метру критикою його пізніх творів.

Відома Габріеля Запольська і як журналіст. Під час акторської кар’єри в Парижі вела огляди паризької моди для польської преси, писала репортажі про маловідомих художників-імпресіоністів. Зібрана нею колекція картин Поля Серюз’є, Поля Гогена, Ван Гога, Каміля Пісарро та інших виставлялась у 1900 році у Львові, де після закінчення акторської кар’єри Габріеля відкрила власний театр. Померла у Львові 17 грудня 1921 року. Похована на Личаківському кладовищі. До наших днів зберігся її надмогильний пам’ятник, який є мистецькою пам’яткою і об’єктом туризму.

Лекція відбудеться 27 березня, початок о 16.00. Вхід вільний.
Лектор – Олена Бірюліна, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею.

 


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися