Як виписати внучку, щоб отримати субсидію?

Як виписати внучку, щоб отримати субсидію?

Україна

«Моя колишня невістка з дітьми виїхали жити в Чехію. Я хочу оформити субсидію, але проблема в тому, що в моєму будинку прописана внучка. У паспортному столі мені пропонують написати лист колишній невістці з проханням виписати дитину. Але я не маю їхньої адреси. Що мені робити і куди звернутися, щоб виписати внучку й отримати субсидію?»

Зоя Т., Рівненська область

На запитання читачки відповідає юрист-волонтер Центральної юридичної клініки П. В. Ванюшин: «Неповнолітню дитину можна виписати в судовому порядку, якщо буде доведено, що вона не проживає з вами в будинку. Тоді суд має право прийняти позитивне рішення, але зобов’яже прописати дитину за місцем постійного проживання, причому важливою умовою буде, щоб місце нової реєстрації за умовами проживання не було гіршим від того, де зареєстрована дитина на цей момент. Необхідно пам’ятати, що в обов’язковому порядку в судовому розгляді братимуть участь органи опіки та піклування. Майте на увазі, що зняти з реєстрації неповнолітню особу в судовому порядку – це процес досить тривалий. Ви також можете оформити документ, що підтверджує тимчасову відсутність вашої внучки за місцем прописки. Із цим документом звертайтеся в органи, де вирішують питання щодо призначення субсидії. На підставі цього документа надавачі послуг знімуть з дитини нарахування за послуги і, призначаючи субсидію, будуть виходити лише з ваших доходів. Для того, щоб дізнатися місцеперебування вашої невістки з внучкою, спробуйте звернутися до відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб за місцем вашої прописки».

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!