Ковельські лікарі провели унікальну операцію без єдиного розрізу

Ковельські лікарі провели унікальну операцію без єдиного розрізу

Волинь

У Ковельському територіальному медичному об’єднанні ендоваскулярні хірурги успішно провели першу операцію з емболізації (блокування) маткових артерій. Таке втручання стало можливим завдяки тому, що у Ковельській лікарні восени 2018 запрацював придбаний за кошти субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» ангіограф Infinix-i Core+ INFX-8000V/G3 виробництва фірми Сanon вартістю понад 605 тисяч доларів.

Емболізація маткових артерій – інноваційний метод лікування фіброміоми матки. Хірург за допомогою спеціального катетера пересувається по судинах і ніби «пломбує» їх спеціальним препаратом у потрібному місці, аби зупинити живлення пухлини. Як результат – утворення значно зменшується або навіть зовсім зникає. Втручання високоефективне у більш ніж 98,5% випадків. Після такої операції не потрібно повертатися до питання про лікування міоми матки.

Цей метод має багато переваг. Він надзвичайно безпечний і не потребує наркозу, міоми не виникають повторно (на відміну від звичайних операцій, коли ймовірність рецидиву сягає 30-40%). Сама процедура емболізації займає в середньому 15 хвилин, а пацієнтки перебувають у лікарні всього 3–4 дні. Найголовніше – матка не видаляється і зберігається здатність народжувати. Це дуже важливо, адже це захворювання стосується переважно жінок у віці 30–45 років.

Емболізація практично безболісна процедура. Але через одну-дві години виникають досить сильні тягнучі болі внизу живота. Ці відчуття є наслідком ішемії клітин міоми. Хворобливі відчуття тривають кілька годин, але їх реально заглушити знеболюючими препаратами. Крім цього, в перші дні після операції може підвищуватися температура. Проте всі ці симптоми швидко проходять, не становлять загрози для здоров'я.

Тож можна стверджувати, що волинські лікарі крокують в ногу із сучасною медициною. Важливою складовою у цьому поступі є втілення субпроекту, завдяки якому область у 2018 отримала чимало надсучасного обладнання.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×