Волинські сортодослідні станції відновлять свою основну діяльність

Волинські сортодослідні станції відновлять свою основну діяльність

Волинь

На Волині  директор Українського інституту експертизи сортів рослин Сергій Мельник вивчав роботу  обласного державного центру експертизи сортів на базі Любешівської та Горохівської сортодослідних станцій. Оглянувши Любешівську сортодослідну станцію, він  запевнив: установа уже має повне право на проведення польових наукових досліджень. Про це повідомляє Департамент АПР ОДА.

« Нині ми відновлюємо всю інфраструктуру сортовипробування в Україні. Залишилися точки, які нам треба було вирішити. Одна із них – у Любешівському районі. Згідно з наказом кабміну, земля вже переоформлена на інститут. Отже, уже із впевненістю можна говорити, що випробування проходитимуть, люди матимуть роботу. Хай не багато – поки що орієнтовно до десятка, буде десять офіційно працевлаштованих людей, які вчасно отримуватимуть заробітну плату, -поділився думками Сергій Мельник.

Він вважає, що Любешівський район –це типова поліська зона з контрастом ґрунтів. Адже є тут і торф’яники, і дерново-підзолисті, супіщані, піщані ґрунти. Такі землі є на території Волинської, Житомирської, Чернігівської та частини Сумської областей. А тому обов’язково треба провести випробування тих сортів-гібридів, які могли би використовуватися на цих площах. Тобто, буде  запропоновано людям те, що в цих умовах може вирощуватися і проносити прибуток.

« Що ж стосується конкретно Любешівської сортодослідної станції, то землю ми вже переоформили, далі займемося майно, на всі будівлі виготовимо паспорти, все візьмемо на баланс. Я оглянув поля: і торфяники, і піщані, подивився базу. Обіцяю: все необхідне для сортовипробування ми упродовж року-двох приведемо до належного стану. Направимо кошти для створення матеріально-технічної бази. Найперше поновимо комп’ютерне забезпечення. До кінця року, думаю, купимо хоча б один трактор. Культури випробуватимуться традиційні для цієї поліської зони. З часом, може, будуть і нові. Адже клімат міняється. Наприклад, хто б колись сказав, що у нас вирощуватимуться соняшник та кукурудза на зерно.  Скажу із впевненістю: у Деревку буде державний острівець науки, де фермери, одноосібники зможуть прийти на поля, подивитися і почерпнути для себе щось цікаве, новації, які запроваджуються у галузі, отримати фахові консультації спеціалістів», - висловив свою позицію Сергій Мельник.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×