«За 46 років роботи у лікарні таке бачив вперше!»Юрій ВОРОБЕЙ

«За 46 років роботи у лікарні таке бачив вперше!»

Волинь

Цими днями у нашу редакцію завітав хірург вищої кваліфікації, заслужений лікар України, голова лікарського товариства Луцької міської лікарні Феодосій Романюк. І відразу ошелешив:

– Я маю 46 років лікарського стажу і вперше за весь цей час бачив, як до операційної довезли живим чоловіка з пораненнями всіх судин лівої половини обличчя! Це неймовірно! Такі хворі до нас просто не потрапляють живими! А зробив це диво зовсім молодий лікар зі «швидкої» Юрій Воробей.

Ми зацікавилися цим випадком і зустрілися з паном Юрієм під час його чергування. Він дуже добре пам’ятає події тієї ночі.

– Це було 2 січня. Наш пост знаходиться при районній лікарні у Липинах. Диспетчер передала виклик і наголосила, що людина, яка телефонувала – у паніці, там у чоловіка кров ротом йде. Ми доїхали буквально за лічені хвилини. З коридору побачили дуже багато крові – вся підлога була нею залита. Чоловік лежав з перерізаною шиєю (ножових поранень йому завдала лучанка під час розпивання горілки,  порушено кримінальну справу – авт.). Я згадав, як нас вчили, що при таких травмах у першу чергу треба зажати рану і тримати до операційної. Так і зробив. Притис судину, давав вказівки фельдшеру. Крововтрата була дуже сильна, тиск 60 на 20.

Квартира, у якій був потерпілий, розташована на четвертому поверсі. Тож аби знести звідти непритомну людину і одночасно ні на мить не відпускати судину – треба неабияке вміння і сила волі. Лікарі зі стажем кажуть, що варто було лише трішки ослабити натиск – і чоловік би помер.

Але тієї ночі усі лікарі спрацювали чітко і злагоджено. Як тільки черговій бригаді операційної Луцької міської лікарні передали по рації, що везуть важкого хворого, хірурги Романюк і Масіков були готові до праці, викликали двох судинних хірургів з обласної лікарні, у наявності були всі необхідні матеріали…

– Ми зробили все, що могли, але той чоловік, на жаль, через два дні помер. Якби у нього була судина, яка б сполучала ліву і праву півкулю головного мозку, він би жив, – зауважив Феодосій Олександрович. – Але це не применшує подвигу лікаря «швидкої». Він зробив неможливе для того, щоб врятувати життя людині.

Юрій Воробей, на жаль, уже звільнився з Волинського центру  екстреної медичної допомоги. За його словами, тут він проходив три роки інтернатури після закінчення Львівського медуніверситету. Зараз молодий лікар хоче отримати спеціальність інфекціоніста.

– Робота в екстреній допомозі дала дуже багато. Перш за все, навчився швидко приймати рішення, отримав неоціненний досвід спілкування з людьми і лікарську практику, – каже пан Юрій.

А його керівник, заступник головного лікаря з оперативної роботи Волинського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль запевнив, що знайдуть можливість матеріально відзначити свого спеціаліста.

Наталка СЛЮСАР, Волинська область

Передрук заборонено!

Схожі новини

Коментарів: 1

  • Читач
    2 лютого 2018 року, 11:05 - Відповісти
    0
    Автору матеріалу 2 за граматику. Навіть діти в 5 класі краще напишуть. Де вас таких випускають, викинь свій диплом!

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!