Уже цього року вчені спробують вирощувати рослини і комах на місяці

Уже цього року вчені спробують вирощувати рослини і комах на місяці

Світ

Китай поступово стає одним з головних гравців у справі підкорення космосу. Уже цього року китайські фахівці мають намір відправити зонд на далеку сторону місяця. Там вони не лише досліджуватимуть середовище, а й спробують вирощувати рослини та комах.

Про це повідомляє «International Business Times».

Космічна місія під назвою «Chang'e 4» проходитиме у два етапи. Спершу китайці відправлять космічний зонд, який розташується за 60 тисяч кілометрів від Місяця, а потім посадять на далеку сторону супутника землі спеціальний апарат, який нестиме на собі набір саджанців. Мова йде про картоплю, маленьку квіткову рослину арабідопсіс і яйця шовкопряда. Рослини даватимуть кисень необхідний для комах, а шовкопряд постачатиме потрібний для рослин вуглекислий газ. Спостереження та управління цим обладнанням відбуватиметься за допомогою запущеного попередньо зонда.

Поруч із цим Китай уже працює над місією «Chang'e 5», яка має повернути зразки на землю.

Кінцевою ж метою програми є висадка на місяці та створення там бази. Китай планує зробити це у 2030 році, випереджаючи усі країни-лідери з дослідження Космосу.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!