На кордоні застрягли перепарати для онкохворих та людей після пересадки органів на 56 мільйонів гривень
Здоров’я

На кордоні застрягли перепарати для онкохворих та людей після пересадки органів на 56 мільйонів гривень

13 липня 2022, 17:18
0
0
Сподобалось?
0

Європейська Бізнес Асоціація закликає Кабінет Міністрів України якнайшвидше внести зміни у постанову КМУ «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» №174 від 1 березня 2022 року задля термінового розблокування розмитнення та подальшого постачання закладам охорони здоров’я лікарських засобів у якості гуманітарної допомоги, які були ввезені на митну територію України як комерційний вантаж і знаходяться на митних складах.

Про це повідомляє Повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

За інформацією компаній-членів Комітету з охорони здоров’я Асоціації, близько місяця заблоковано митне оформлення 229 247 упаковок необхідних лікарських засобів, вартістю понад 56 000 000 гривень, серед яких знеболюючі, онкологічні препарати, імуносупресивні препарати для лікування хворих у до- та післяопераційний період трансплантації, серцево-судинні, нестероїдні протизапальні засоби, офтальмологічні препарати, антидепресанти, антибактеріальні лікарські засоби, антигістамінні препарати, інгібітори, гормони. 20 отримувачів гуманітарної допомоги, а саме клінічні лікарні, медичні центри й велика кількість пацієнтів в Україні не мають змоги отримати необхідні лікарські засоби за їх запитом у якості гуманітарної допомоги.

Постановою №174 регламентовано питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану, однак неврегульовано питання пропуску, митного оформлення та видачі гуманітарної допомоги, ввезеної до моменту введення воєнного стану на митну територію України як комерційний вантаж, що наразі знаходиться на митних складах, але за ініціативою власників вантажу (донорів), зокрема компаній-членів Комітету з охорони здоров’я Асоціації, ініційовано оформлення і передача такого комерційного вантажу в якості гуманітарної допомоги через військову агресію російської федерації проти України.

Компанії-члени Комітету Асоціації повідомляють, що митними органами не здійснюється розмитнення гуманітарної допомоги, ввезеної як комерційний вантаж, через відсутність такої підстави у Постанові №174. Водночас, Міністерство соціальної політики України та військові адміністрації повідомляють представникам компаній та митних складів про відсутність окремої процедури погодження надання такої гуманітарної допомоги та посилаються на необхідність застосування Постанови №174.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики, Державної митної служби України з проханням про сприяння якнайшвидшому розмитненню лікарських засобів у якості гуманітарної допомоги, ввезених до воєнного стану як комерційний вантаж. Відповідні пропозиції щодо змін у Постанову №174 Асоціація надала у своєму листі. Дуже сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!

Довідково: станом на 29 червня 2022 року компанії-члени Комітету Асоціації надали благодійну допомогу Україні у розмірі понад 6 мільярдів 618 мільйонів гривень, що включає як цільову фінансову допомогу, так і безоплатну передачу Міністерству охорони здоров’я України, закладам охорони здоров’я та/або іншим установам і організаціям життєво необхідних лікарських засобів та медичних виробів власного виробництва та/або виробництва інших фармацевтичних компаній.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися