В Україні скоротили термін виплати лікарняних: обіцяють за три дні
Здоров’я

В Україні скоротили термін виплати лікарняних: обіцяють за три дні

12 січня 2023, 13:30
0
0
Сподобалось?
0

Час, протягом якого роботодавцям за поданими заявами-розрахунками мають надходити страхові кошти для виплати лікарняних, скорочено із 10 до 3 днів.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

«Якщо раніше Фонд соціального страхування України (ФССУ) перераховував кошти роботодавцям протягом 10 днів після надходження заяви-розрахунку, то Пенсійний фонд України має здійснювати таке фінансування протягом 3 днів після надходження заяви-розрахунку», – йдеться в повідомленні.

У Мінсоцполітики підкреслили, що, попри зміну уповноваженого органу в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві, форма заяви-розрахунку залишилась незмінною.

Зазначається, що так само не змінилися і умови здійснення виплат працівникам за лікарняними.

Згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», оплата лікарняних здійснюється роботодавцем, як це було і раніше: 5 днів за рахунок власних коштів, починаючи з шостого дня – за рахунок страхових коштів. У випадку лікарняних внаслідок нещасного випадку на виробництві – з 18-го дня непрацездатності.Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися