Як шахраї і сімейні лікарі наживаються на українцях-гіпертоніках
Україна

Як шахраї і сімейні лікарі наживаються на українцях-гіпертоніках

18 серпня 2019, 13:38
4
6
Сподобалось?
6

«В Україні винайшли унікальні препарати, які вилікують гіпертонію і допоможуть запобігти інфаркту та інсульту». Ця фраза привернула увагу, і я захотіла дізнатися більше про ці диво-ліки – мама і тато є гіпертоніками зі стажем.

Відмовився від мільйонів, аби вилікувати українців за... 69 гривень

У статті – жаліслива розповідь про юного вундеркінда Павла Мельника.  В пам’ять про рано померлих від інсульту маму і бабусю він, ставши студентом-медиком, почав вивчати питання гіпертонії. І, о Боже, раптово прозрів: «Більшість таблеток в аптеках – це хімія, яка не лікує, а ще більше калічить судини і серце. А мама ж пила їх, вважай, кожен день!» Три роки хлопець начебто трудився – і винайшов новий метод лікування недуги. Це було настільки революційно, що йому тут же запропонували 120 тисяч євро «якісь французи». А американські фармацевти взагалі 35 мільйонів доларів давали! Проте Павло відмовився – його метод має допомагати тільки українцям. І спільно з маститими віт­чизняними фахівцями з Інституту серця та Національного університету ім. Богомольця було винайдено диво-препарат, уже завершені його клінічні випробування і він є доступним для людей.

Ну, а далі «інтерв’ю» з відомим кардіологом, керівником Інституту серця Борисом Тодуровим, який зрозумілою мовою розповідає, як неправильно зараз лікують гіпертонію, та розхвалює нові ліки – «Кардітонус». Попутно зауважує, що в Україні жадібні аптекарі, які їх не хочуть продавати, бо розуміють – втратять свої надприбутки. Тож купити препарат можна тільки в Інтернеті через онлайн-аптеку №1 Міністерства охорони здоров’я. Наголошується, що це єдиний препарат, який «офіційно рекомендований МОЗ для лікування гіпертонії». Розробники готові роздавати його українцям безкоштовно, адже МОЗ виділив на його виробництво гроші. От тільки Антимонопольний комітет заборонив безплатно лікувати націю. Тому просять символічну ціну – 69 гривень. Треба тільки зареєструватися – і диво-ліки ваші!

Ну, і як «вишенька» на торт – заставка з ТСН тиждень з Аллою Мазур з підписом до сюжету «Хто планує в Україні рятувати людей від інфарктів та інсультів». 

У «схемах» задіяні навіть сімейні лікарі?

Словом, я «клюнула» і залишила свої контакти. Зателефонували буквально через декілька хвилин. Приємний жіночий голос запитав, для кого я замовляю «Кардітонус», та попросив розповісти про мамин діагноз (саме для неї хотіла спробувати ці ліки). Консультант на півслові перебила і попросила говорити російською – української не розуміє. Це якось насторожило. Ну, а далі ми договорились до того, що моя мама може перестати пити жменю пігулок, коли пролікується курсом «Карді­тонуса». Для цього треба лише… 2 тисячі 447 гривень. «Так я ж читаю на вашому сайті чорним по білому – 69 гривень!» «Як? – здивувалася співрозмовниця. – Ці ліки не можуть бути такі дешеві! На якому ви сайті? Наша розмова записується, ми розберемося. Так ви замовляєте?» «Якщо ви обманюєте про ціну, де гарантія, що ви не обманюєте про ефективність дії ліків?» – запитала. Жіночка фиркнула і відразу кинула слухавку. 

А я почала розбиратися. Дуже швидко знайшла інший сайт, де уже професор Катерина Амосова всіляко розхвалює «Кардітонус». Але тими ж самими словами, що і Борис Тодуров. Сюжету ТСН, звісно, ніякого не було – він виявився липовим. Як і студент Павло Мельник. На фото – дійсно юний український вундеркінд. Тільки Самуїл Кругляк, який придумав, як добувати енергію з повітря. Далі – більше. Виявилося, що така ж інформація гуляє по Росії, Казахстану, Білорусі. Міняються прізвища вчених, назва препарату (декому він може бути відомий як «Нормаліз»), його вартість (було й таке, що за гривню пропонували), але не змінюється суть – все це шахрайство чистої води. На офіційному сайті МОЗ є інформація про те, що ніяких їхніх онлайн-аптек немає. Всі препарати, які пройшли державну перевірку і реєстрацію, продаються через аптечні заклади. Саме там рекомендують купувати ліки, а не в Інтернеті.   

– Це відома шахрайська схема, – прокоментував «Віснику+К» ситуацію відомий волинський лікар-ревматолог, екснардеп України Володимир Карпук. – На неї купилися навіть деякі мої знайомі. На жаль, змушений визнати, що нині часто у цій схемі задіяні навіть деякі сімейні лікарі. Можу запевнити, що не винайшли на сьогодні універсальних ліків від гіпертонії. Усі препарати, які мають ліцензію, продаються в аптечній мережі. Тому купувати ліки через Інтернет не рекомендую. Добре подумайте перед тим, як віддати комусь свої гроші і ризикувати власним здоров’ям.

Прикро, але на вудку шахраїв потрапляють здебільшого пенсіонери. Для того, щоб повернути втрачене здоров’я, вони готові віддати останні заощадження. Насправді ж купують мильні бульбашки. Тож будьте обережні! 

Наталка СЛЮСАР


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Коментарі

 • виктор
  виктор

  Ученый украинец, а сертификат России. Что за ерунда?

  21 лютого 2020, 16:20
  Відповісти
 • Марія
  Марія

  Дякую за Ваш допис!!!! Це ШАХРАЇ!!!! не купуйте нічого через Інтернет!!! Я купила чудо-засіб від папілом, за скажені гроші!!! Це просто сміх!!! Не вірте їм, будь ласка, не купуйте нічого через онлайн- аптеки!!!

  1 липня 2020, 15:37
  Відповісти
 • ГРИГОРІЙ
  ГРИГОРІЙ

  Через інтернет дружина купила тюбік мазі від трещін на стопах. І що ж Ви думайте ? Чистої води розводняк. Це шахраї. Купуйте в спеціалізованих аптеках. Там є підробки але не 100 %, як в інтернеті. Стережіться шахраїв !

  31 липня 2020, 23:54
  Відповісти
 • ГРИГОРІЙ
  ГРИГОРІЙ

  Де мій допис ВІСНИКу ?

  31 липня 2020, 23:56
  Відповісти

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися