На Харківщині запрацювала нова свердловина з видобутку газу
Україна

На Харківщині запрацювала нова свердловина з видобутку газу

21 жовтня 2022, 14:27
0
1
Сподобалось?
1

Укргазвидобування запустило свердловину на Харківщині з дебітом понад 140 тис. куб. м газу на добу.

Досягти такої високої продуктивності вдалося завдяки якісному проведенню 3-х стадій гідророзриву пласта, що дало змогу в повній мірі розкрити потенціал газоносних горизонтів.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Ця технологічно складна операція вперше проводилася силами нашого власного підрозділу – УГВ-Сервіс. У той час, коли більшість міжнародних сервісних компаній не змогли продовжити свою роботу в Україні через війну, наші колеги розвивають свої навички і компетенції. Завдяки якісній та злагодженій роботі нова свердловина дала хороший результат – і це ще один внесок у забезпечення країни власним, українським газом», – зазначив Олег Толмачев, директор дивізіону “Розвідка та видобування” Групи Нафтогаз.

Особливість згаданої операції з гідророзриву пласта в тому, що всі стадії виконали в межах одного виробничого циклу завдяки використанню рівнопрохідної компоновки («Monobore») з використанням поліровочної воронки та герметизуючого вузла («стінгер»). Таким чином вдалося значно зменшити терміни проведення робіт та уникнути спуско-підіймальних операцій між стадіями гідророзриву.

Нова свердловина також дала цінну геологічну інформацію про будову однієї з ділянок родовища, а також додаткові дані для побудови 3D моделі родовища.

Як раніше повідомляли, у липні УГВ-Сервіс вийшов на рекордні для себе показники з кількості свердловино-операцій із гідророзривів на місяць. Усі роботи проводяться суворо у відповідності до безпекових та екологічних вимог, установлених державою, та контролюються відповідними службами.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися