20 квітня 2024: яке церковне свято, що не можна робити
Україна

20 квітня 2024: яке церковне свято, що не можна робити

20 квітня, 10:05
0
0
Сподобалось?
0

Сьогодні, 20 квітня, вшановують пам'ять святого Феодора.

Що сьогодні за церковне свято

20 квітня в церковному календарі – день пам’яті святого Феодора. Він народився в Константинополі у благочестивій і багатій родині. В молодості вирішив залишити мирське життя і стати ченцем. Подвизався у пустелі, стійко виносив будь-які тягості, носив власяницю і мало спав. За це його Господь наділив даром творити дива.

Що не можна робити 20 квітня

Не можна прати білизну, інакше будуть снитися кошмари.

Рибалкам заборонено ловити рибу, бо починається нерест.

Небажано працювати з рослинами.

Народні прикмети і традиції на 20 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: блискавка означає, що день буде ясним;
  • квіти маргариток схилилися до землі — чекайте на дощ;
  • з'явилися квіти первоцвіту — буде теплим травень;
  • на ялині багато шишок — буде великий урожай пшениці.

Стіл на Федора було прийнято застеляти білою скатертиною, ставити хліб та сіль, а біля ікон запалювати свічку. Після цього вся родина сідала і молилася за врожай.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 20 квітня

Які сьогодні іменини: Олександр, Гаврило, Григорій, Микола, Станіслав, Теодор, Федір.

Талісманом людини, народженої 20 квітня, є лал. Хоча цей камінь маловідомий, але дуже популярний в ювелірному мистецтві. Від давніх-давен лал використовували для лікування нервових розладів, стресу, тривожності.

Який сьогодні день в Україні і світі

20 квітня в Україні святкують Український день довкілля. Під час події щороку відбуваються різноманітні заходи, наприклад, висаджування дерев. Припадає вона на третю суботу квітня. Нині гостро стоїть проблема захисту довкілля і не лише перед Україною, але й перед кожною країї. Найголовніша причина — ставлення людей до довкілля. На жаль, через сучасний темп життя ми не завжди маємо змогу зупинитися, роззирнутися довкола і усвідомити, що природа благає нас про допомогу.

Також 20 квітня День китайської мови. Свято було встановлено 2010 року за ініціативи ООН, щоб вшанувати мовне і культурне різноманіття. Китайська мова входить до переліку сино-тибетської мовної сім'ї. Вона вважається однією з найстаріших на планеті. Науковці розділяють історію розвитку китайської мови на три основних періоди: древній, середній та сучасний.

А ще 20 квітня святкують Міжнародний день цирку. Свято було створене за ініціативи Всесвітньої федерації цирку 2010 року. Цирк з'явився ще у Стародавньому Римі, однак тоді він слугував місцем для гладіаторських боїв та перегонів на колісницях. А ось сучасне циркове мистецтво було започатковане англійцем Філіпом Астлеєм наприкінці XVIII століття.

20 квітня День музичних магазинів. Свято було започатковане за ініціативи американських музичних магазинів 2007 року. Воно має за мету привернути увагу людей до магазинів музичних інструментів та розвитку малого бізнесу.

Також 20 квітня День вдячності волонтерам. Важлива подія, яка була створена для привернення уваги суспільства до волонтерської діяльності. Волонтерський рух було створено у Франції 1920 року, коли молодь зібралася для добровільного відновлення зруйнованих під час Першої світової війни міст.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися