У Світязі почала прибувати вода
Волинь

У Світязі почала прибувати вода

30 січня, 14:55
0
0
Сподобалось?
0

Шацький національний природний парк спільно з державними органами влади, науковцями, громадськими організаціями працює над визначенням причин обміління озер нацпарку. Згідно даних моніторингу, рівень води в озері Світязь за останній період піднявся на 6 сантиметрів. Про це повідомили у прес-службі Шацького НПП.

Сама позитивна динаміка є такою ж загадкою, як і попереднє зникнення води. Однією з причин обміління озер називали посушливе літо, однак осінь і зима також не порадували великою кількістю опадів.

Наразі Шацький національний природний парк спільно з Інститутом водних проблем та меліорації НААН України працює над розробкою плану для покращення гідрологічної ситуації Шацького поозер'я. Разом з Фізико-механічним інститутом імені Карпенка проведено ряд досліджень замулення карстових лійок. Їх результати показали, що обсяги надходження води в озеро, в основному, формуються джерелами, розташованими в цій зоні, і що на їх продуктивність інтенсивніше впливає зниження рівня грунтових і поверхневих вод, а не зміна напірності глибоко розміщених джерел підземних вод.
Крім того, працівники Шацького національного природного парку беруть участь в засіданнях робочих груп щодо питання обміління шацьких озер, створених рішенням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і розпорядженням голови Волинської ОДА. На них представили перелік заходів з ренатуралізації водно-болотних угідь Шацького НПП та методів відновлення гідрологічного режиму озер.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися