У газорозподільну систему Волині запустили водень
Волинь

У газорозподільну систему Волині запустили водень

21 серпня 2020, 19:42
0
0
Сподобалось?
0

20 серпня на Волині відбувся експеримент із використання водню в газорозподільній мережі. Досліди проводили в рамках EU Hydrogen Strategy, до якої долучилася Регіональна газова компанія. Волинь увійшла до п’ятірки областей, які запустили «зелений» водень на навчально-тренувальних полігонах (Житомирська, Івано-Франківська, Дніпропетровська та Харківська).

Про це повідомляє пресслужба компанії «Волиньгаз».

Підготовка до випробування «зеленого» чистого водню тривала 4 місяці. Мета експерименту – перевірити чи можна використовувати водень як альтернативний вид енергії і транспортувати діючими газотранспортними мережами. Окрім того, досліди допоможуть з’ясувати чи достатньо герметичні газові мережі для транспортування водню, оскільки щільність цього хімічного елемента менша, ніж природного газу.

На тестовому майданчику в місті Рожище Волинської області фахівці АТ «Волиньгаз» облаштували дослідний макет системи газопостачання. Склад, обладнання, матеріали та ступінь їх зношеності відтворюють діючу газорозподільну систему.

«Регіональна газова компанія приєдналася до європейського проекту реалізації нових видів енергії – водню для транспортування газорозподільними мережами. Це історична подія для Волині. Волинь – серед п’яти областей, де відбулись уперше в Україні тестові випробування водню в газових мережах на закритих тестових майданчиках. 17 працівників компанії «Волиньгаз» пройшли навчання та атестацію з цього виду робіт. Водень – альтернатива природному газу», – зауважив в.о. голови правління АТ «Волиньгаз» Сергій Галянт.

Під час експерименту фахівці здійснили продувку полігону інертним газом, а потім заповнили їх воднем у концентрації до 99%.

Упродовж 24 годин над поведінкою водню в газовій системі спостерігатимуть фахівці та науковці, які фіксуватимуть усі необхідні дані. Результати тестування допоможуть оцінити чи сумісні діючі газопровідні мережі із новими видами енергії.

«Герметичність системи ми контролюємо датчиками тиску в ключових місцях за встановленим графіком з архівацією показників. Висока концентрація водню в системі дозволяє отримати унікальну інформацію про поведінку різних матеріалів газопроводів та обладнання. Для аналізу даних ми заручилися підтримкою провідних дослідницьких центрів», – зазначив директор технічний АТ «Волиньгаз» Павло Козюк.

Упродовж 24 годин над поведінкою водню в газовій системі спостерігатимуть фахівці та науковці, які фіксуватимуть усі необхідні дані. Результати тестування допоможуть оцінити чи сумісні діючі газопровідні мережі із новими видами енергії.

«Країни Європи покладають великі надії на проєкти з воднем. Після результативності цього експерименту підвищиться енергопостачання та енергозбереження Волинської області. Це спроба застосувати водень, як альтернативне джерело шляхом газотранспортних мереж. Водень – найбільш перспективний та енергетичний ресурс. Має щільну природну характеристику, яка дозволяє йому бути щільнішим від нафти, природного газу та вугілля. Не є дуже небезпечним для навколишнього середовища», – повідомила доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України Олена Павлова.

РГК першою в Україні розпочала тестування нових видів енергії й від початку 2020 року веде системну підготовку полігонів і фахівців. Випробування водню і його сумішей з природним газом уже відбулись на чотирьох майданчиках в Івано-Франківській, Житомирській, Дніпропетровській і Волинській областях. На черзі – наступні етапи дослідницької програми РГК, які передбачають статичні і динамічні випробування водню.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися