П’ять тисяч — за керамічні диво-яйцяЛеонід ГРИНБОКИЙ - майстер сучасної кераміки

П’ять тисяч — за керамічні диво-яйця

Культура

  На Рівненщині з 2007 року діє обласна премія імені Ганни Леончук, української народної майстрині з художнього ткацтва, заслуженого майстра народної творчості України. Цю нагороду вручають фольклористам, етнографам, умільцям за збереження, охорону та примноження етнокультурної спадщини.

  Цього року на премію імені Ганни Леончук, грошова частина якої становить п’ять тисяч гривень, претендувало троє достойників. Це Ольга Осейчук, яка виготовляє картини з тополиного пуху на оксамиті, Ірина Кухар, що володіє технікою плетіння з рослинних матеріалів, та Леонід Гринбокий, майстер сучасної кераміки, котрий, власне, й став цьогорічним лауреатом премії.
У творчому доробку умільця – керамічні декоративні композиції, тарелі, скульптури малих форм. А чи не найкраще йому вдаються музичні писанки. Розписані яйця, які видають з нутра мелодії, теж з кераміки, величиною від кількох сантиметрів до метра. Писанки Леоніда Гринбокого, до речі, поповнили колекції багатьох відомих людей. Серед них, зокрема, екс-президент України Віктор Ющенко та головний тренер футбольного клубу «Динамо» (Київ) Сергій Ребров.
Сергій НОВАК,
Рівненська область

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!