Рада прийняла закон про реструктуризацію валютних кредитів, але його навряд чи підпише Президент
Україна

Рада прийняла закон про реструктуризацію валютних кредитів, але його навряд чи підпише Президент

3 липня 2015, 00:53
0
1
Сподобалось?
1

Верховна Рада України ухвалила закон «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті». За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів.

Законом передбачено, що кредитори за письмовою заявою громадян України, що мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов’язані протягом місяця провести реструктуризацію зобов’язань за кредитним договором, пише «Економічна правда».

«Кредиторам забороняється встановлювати для позичальників додаткові зобов'язання щодо сплати будь-яких платежів, зборів, комісій тощо на свою користь за проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами», - йдеться у пояснювальній записці.

Як зазначається, для проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви.

Законом визначено порядок реструктуризації зобов'язань за споживчими кредитами, згідно з яким «реструктуризація існуючих зобов'язань позичальника за споживчим кредитом, а саме невиплаченої суми кредиту та нарахованих, але не сплачених відсотків, здійснюється шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за споживчим кредитом на національну валюту України за офіційним курсом Національного банку на дату підписання кредитного договору.

Реструктуризація зобов'язань за споживчим кредитом оформлюється договором, у якому зазначаються:

сума зобов'язання у національній валюті України;

відсоткова ставка за користування кредитними коштами, яка не може перевищувати відсоткової ставки, встановленої основним кредитним договором в іноземній валюті, зобов'язання за яким реструктуризуються;

графік платежів за споживчим кредитом, у якому визначається розмір щомісячного платежу на весь період дії договору про реструктуризацію зобов'язань за споживчим кредитом».

Законом також встановлено мораторій на стягнення майна та строк його дії протягом двох років.

Однак Президент Петро Порошенко швидше за все не підпише закон.

«Я думаю, що Президент накладе вето, - прокоментував ситуацію «Інтерфакс-Україна» перший заступник керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко. - Парламент під тиском прийняв божевільний закон – мінус 90 мільярдів в країні».

Видача валютних кредитів населенню в Україні була припинена в червні 2009 року, коли офіційний курс гривні становив близько 7,61 гривні за 1 долар. Однак найбільший їх обсяг був виданий до кризи 2008 року за курсом близько 5 гривень за долар. Позичальників приваблювала більш низька ставка за валютними кредитами: наприклад, обслуговування кредиту в доларах під 10% річних за вісім років обходилося вдвічі дешевше гривневого кредиту під 20% річних.

Згідно з меморандумом української влади з Міжнародним валютним фондом (МВФ), сторони налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів. У зв'язку з цим серед зобов'язань української сторони – застосування президентом країни права вето до закону, який вимагатиме примусову конвертацію валютних іпотечних кредитів у гривневі.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися