У Луцькраді пропонують зробити безоплатний проїзд у тролейбусах
Україна

У Луцькраді пропонують зробити безоплатний проїзд у тролейбусах

17 липня, 15:00
235
0
0
Сподобалось?
0


Луцькі обранці громади пропонують  встановити безкоштовний проїзд у тролейбусах для всіх категорій громадян. 

Про це обранці громади розмовляли сьогодні, 17 липня, під час засідання постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, - пишуть Волинські новини.

Передумовою для обговорень вартості проїзду у тролейбусах стала пропозиція директор Тетяни Корецької внести зміни до бюджету міста для забезпечення відшкодування коштів ЛПЕ, передбачених на перевезення пільговиків.

«На рік передбачено 53 мільйони гривень на компенсацію ЛПЕ перевезення громадян пільгових категорій населення, ми плануємо збільшити цю суму до 60 мільйонів», - зауважила Тетяна Корецька.

На це голова профільної комісії Борис Смаль відповів, що до 19 серпня міська рада підпише трьохсторонній договір з оператором щодо електронної картки лучанина, і це значно розвантажить бюджет та витрати на ЛПЕ:

«Чотири місяці просить оператор на повну реалізацію проекту. Ще два місяці просять на роботу системи у тестовому режимі. Невже так важко зачекати шість місяців?» - зазначив Борис Смаль.

Натомість, депутат Сергій Була відповів, що ті суми, які щороку витрачають на компенсації та дотації ЛПЕ, абсолютно необґрунтовані.

«Якщо зробити проїзд у тролейбусах безкоштовним для всіх категорій громадян, то це буде безпрецедентний інцидент на території усієї України. А, враховуючи, скільки ми витрачаємо на карточки, проїзні, заробітні плати контролерам та кондукторам, то возити людей безкоштовно, але натомість звільнити контролерів та кондукторів, буде дешевше для міста, ніж щоразу виплачувати компенсації», - наголосив обранець громади.

На це голова комісії Борис Смаль зауважив, що якщо тролейбуси будуть безкоштовними, то навіщо тоді місту електронні картки лучанина, за використання яких оператор бере відсотки?

«Якщо ми один раз безкоштовно зробимо безплатний проїзд, до платного ми не повернемось ніколи. Спостерігаючи за політичною ситуацією в країні, з часом кількість пільговиків буде суттєво зменшуватись», - акцентувала на це очільниця економічного департаменту луцької міської ради Лілія Єлова.

На думку посадовиці, пенсіонери, які працюють, повинні платити за проїзд у електротранспорті, оскільки їздять заробляти гроші.

«Також людина з третьою групою інвалідності не повинна їздити безкоштовно. Це постанова Кабміну, на яку ми можемо впливати і зменшувати кількість пільговиків», - наголосила Лілія Єлова.

На це голова комісії відповів, що всі розуміють, що за будь-яке перевезення потрібно платити.

«Потрібно шукати шляхи зменшення витрат. Одним з таких шляхів буде введення карток електронного обліку. Далеко не всі існуючі оператори виявляли бажання за свій кошт встановити ці системи власним коштом. Навіть в світі такого оператора знайти важко. Ми такого знайшли. Тому наразі дуже обережно ведемо з ним перемовини і йти до своєї мети», - резюмував Борис Смаль.

Зваживши усі «за» і «проти» члени комісії прийняли рішення внести запропоновані Тетяною Корецькою зміни до бюджету.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися