На Волині 2-річна дитина отруїлась кавуном

На Волині 2-річна дитина отруїлась кавуном

Україна

У Голобах дитина отруїлась кавуном.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр

 Зі слів матері захворювання  у дитини пов’язане з вживанням кавуна  придбаного на території селищного ринку.

Перші ознаки отруєння кавуном з’являються через 1-6 годин після його вживання. Це – дискомфорт в кишківнику, нудота, головний біль, розлад шлунку, слабкість (саме з таким переліком звернулись у інфекційне відділення). Варто зазначити, що більшість здорових людей не матиме проблем з нітратами, адже в допустимих нормах нітрати абсолютно не страшні. Проте, якщо їх споживати з їжею або водою надто багато, вони починають концентруватися в організмі у великій кількості й тоді перетворюються на нітрити, які вже дійсно несуть шкоду.

Нудота, діарея, біль в животі супроводжують кишкові інфекції, зокрема, сальмонельоз та лістеріоз. Salmonella та Listeria живуть на поверхні немитих овочів, особливо тих, що продають на землі, трасі чи на ринку біля м’яса. Якщо їх різати і куштувати перед купівлею, чи їсти вдома немитими, то бактерії з поверхні потраплять у м’якоть і згодом в кишківник. Достатньо навіть купити пів кавуна в супермаркеті, щоб в розріз потрапили бактерії. Тож загрозу здоров’ю становлять і  брудні кавуни.

Про даний факт  можливого отруєння  баштанною продукцією проінформовано  Ковельський підрозділ Держпродспоживслужби  у Волинській області для вжиття заходів.

Звертаємо  увагу усіх  поціновувачів цієї надзвичайно смачної та корисної ягоди : при купівлі кавуна  визначити, чи містяться у ньому шкідливі речовини, практично неможливо. 

Щоб не отруїтися кавунами, краще купувати їх у сезон – з середини серпня перед тим поцікавтесь чи наявні супровідні документи з результатами лабораторних досліджень на вміст нітратів та пестицидів.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×